به گزارش ايسنا، در پي پخش سريال جاودانگي با موضوع زندگي وزير نفت دولت شهيد رجايي ـ شهيد محمد جواد تندگويان ـ همسر و فرزندان آن شهيد در نامهاي خطاب به سيد عزتالله ضرغامي اعتراض خود را نسبت به نحوهي پخش اين سريال اعلام كردند.

در ابتدای این نامه که خطاب به رییس رسانه ملی نوشته شده‌ و علاوه بر همسر و فرزندان شهید، نام سازندگان سریال «شهید تندگویان» نیز در انتهای آن به چشم می‌خورد، آمده است:

شامگاه بیستم آذر ماه مدیران شبکه سه رسانه شما! در اقدامی غافلگیرانه و کمتر از پنج ساعت پس از خاتمه‌ی جلسه با خانواده بزرگوار شهید و کارگردان‌، در حالی که طبق توافق و قرارداد مکتوب بنا بود سریال ۲۵ قسمتی تولید شده «جاودانگی» بر اساس سیاست‌های نانوشته‌ی شما و حذف مهمترین بخش‌های زندگی سیاسی شهید در ۲۰ قسمت پخش شود‌، به یکباره و در تصمیمی چند ساعته پس از ۱۳ قسمت از ادامه‌ی نمایش سریال جلوگیری کرده و در کمتر از چند ساعت با استفاده از سی‌دی‌هایی که برای بازبینی به پخش تحویل شده بود، پایانی تصنعی به وجود آورده و با افتخار هرچه تمام‌تر به عنوان قسمت آخر روی آنتن فرستادند.

در بخش دیگر این مطلب آمده است:

برادرم، ‌ جناب آقای ضرغامی!

مگر تندگویان همان وزیر جوان کابینه‌ی شهید رجایی نبود که امام راحل از او به عنوان اسوه‌ی مقاومت و صبر یاد کردند و مقام معظم رهبری بارها و بارها از غربت و رشادتش سخت گفتند؟ مگر نه اینکه او شاگرد مکتب دکتر شریعتی بود و هر هفته پای سخنان معلم شهیدش در حسینیه ارشاد می‌نشست؟ پس چرا شما تمام فصل‌های زندگی او را حذف و بخش‌های باقیمانده را به نفع سیاست‌های خودتان تحریف کردید؟ به چه قیمتی قصد دارید تنها وزیری که در دوران دفاع مقدس و در جبهه جنگ اسیر و پس از خاتمه جنگ شهید شد را از تاریخ این مرز و بوم پاک کنید؟!

تندگویانی که در ۲۹ سالگی و پس از سال‌ها مبارزه و تحمل زندان در رژیم پهلوی وزیر دولت شهید رجایی شد‌، الگویی است به یاد ماندنی برای خیل جوانانی که در این سن و سال قهرمانانشان پوشالی هستند و در رسانه‌ای که فعلا در اختیار تفکر و دیدگاه‌های شخص شماست، اثری از قهرمانان واقعی این سرزمین کهن یافت نمی‌شود و چه قهرمانی ارزشمندتر از امثال تندگویان که از کوچه پس کوچه‌های خانی آباد به وزارت می‌رسد و در مدت کوتاه وزارت تا اسارتش بیشتر از همه وزیران قبل و بعدی خود و پا به پای زحمتکشان در پالایشگاه‌های نفت زیر آتش و جبهه‌های جنگ حضور می‌یابد.

خانواده‌ی شهید تندگویان در بخش دیگر از نامه‌ی انتقادی خود به رییس سازمان صداوسیما مدعی شده‌اند:

یک ریال از هزینه‌ی این سریال توسط صداوسیما پرداخت نشده و علی‌رغم اطلاعات غلطی که به شما داده‌اند کل هزینه تولیدش معادل تولید سه چهار تله فیلم تازلی است که هر هفته و به دفعات در شبکه‌های مختلف تولید می‌شود.

در این مطلب همچنین آمده است که «تبعات نارضایتی این برخوردهای توهین آهیز گریبان‌گیر خواهر و مادر شهید تندگویان شده و خانواده و تمامی عوامل این سریال را در بهت و حیرت قرار داده است.»

همسر و فرزندان شهید تندگویان سپس در بخش دیگری از این نامه نوشته‌اند:

برادرم، جناب آقای ضرغامی!

امروز عصر ارتباطات و رسانههاست،... در عرض، كمتر از چند ساعت بخشهاي پخش نشده سريال در اينترنت منتشر ميشود و سي دي اش دست به دست در شهر ميچرخد و از شما ميپرسند چرا با غريبترين شهيد دوران دفاع مقدس اين رفتار را داشتيد و چرا تاريخ را تحريف كرديد.