به گزارش فارس، با توجه به محکومیت م. ط سرکرده فرقه کیهانی بهدلیل کارهای غیر قانونی، پ. ک که قبلاً با فرقه رامالله همکاری نزدیک داشته اشت، اخیراً درصدد است طرفداران و مریدان فرقه کیهانی را به سوی خود جذب کند.

وی که حدود ۵ سال پیش در روزهای جمعه در برنامه‌های روانشناسی شبکه تهران تحت عنوان «از کجا باید شروع کرد؟» به شهرت رسید، مدعی است: اینها(طرفدارن عرفان حلقه) نمی‌دانند چه باید بکنند و اگر به سمت ما(فرقه رام‌الله) بیایند، آموزش‌ های لازم به آن‌ها داده خواهد شد.

او همچنین در یک فیلم ویدئویی صراحتاً از ارتباط خود با رام‌الله پرده برداشته و خود را زبان وی معرفی می‌کند و می‌گوید: «امروز مسئولیت رساندن این صدا بر عهده‌ من گذاشته شده است!».

جالب آن که رهبران این دو فرقه(رام الله و عرفان حلقه) اشتراکات فراوانی با یکدیگر دارند: هر دو تحصیلات‌شان در حد دبیرستان بوده و حتی مدرک تحصیلی هم ندارند! هر دو اهل کرمانشاه هستند و گرایش‌هایی به تصوف داشته‌اند؛ به ویژه «رام الله» که عکس‌هایی از وی موجود است که سیخ و چاقو به در صورت خود فرو کرده است! هر دو رئیس فرقه‌ ادعای ارتباط با ماورا دانسته و خود را رابط با ملکوت می‌دانند.
هر دو ادعای انرژی درمانی و درمانگری دارند و کارهای خلاف قانون انجام داده و جذب پنهان و آشکار دارند.

مریدان هر دو فرقه نیز اشتراکاتی با یکدیگر دارند. هر دو رهبران خود را استاد عشق، «ماهانتا» و «آوانثار» می‌نامند. همچنین در ارتباط با خارج از کشور بوده و سعی می‌‌کنند فرقه خود را بین‌المللی نشان دهند.

این در حالی است که مریدان هر دو فرقه، آنقدر تنگنظر هستند که عرفان را از دو فرد بیسواد در زمینه دین ـ که حتی از روخوانی صحیح قرآن عاجزند ـ طلب میکنند.