به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ احمد کرمی اسد گفت: بر اساس تبصره ۲۰ قانون بودجه 96 در صورتی که مالکان وسایل نقلیه نسبت به پرداخت اصل جرایم معوق رانندگی خود تا پایان سال 95 اقدام کنند، ۲ برابری دیرکرد آن‌ها بخشوده شود. 

وی افزود: بر این اساس، مالکان وسایل نقلیه تا پایان آذرماه اگر جرایم معوق رانندگی خود را تا پایان سال ۹5 پرداخت کنند می‌توانند از این تسهیلات برخوردار شده و به جای پرداخت جریمه ۲ برابری، اصل مبلغ را بپردازند. 

رئیس مرکز اجرائیات پلیس راهور ناجا با تاکید بر این که این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود، تصریح کرد: 30 آذر آخرین مهلت رانندگان است تا برای استفاده از این بخشودگی نسبت به واریز جرایم رانندگی خود اقدام کنند. اگر راننده‌ای جرایم رانندگی خود را پرداخت نکنند، از اول دی ماه جریمه دو برابر شده در سوابق وی اعمال می‌شود. 

وی با بیان اینکه تمامی سیستم‌های پلیس راهور  برای دریافت ریز جریمه فعال هستند، تاکید کرد: سامانه‌های پلیس راهور اماده به کار بوده و سعی شده است از قطع شدن سیستم جلوگیری شود تا رانندگان بتوانند از این تسهیلات استفاده کنند. 

کرمی اسد گفت: رانندگان برای استفاده از این تسهیلات نیازی به مراجعه به راهنمایی و رانندگی ندارند و این تسهیلات به طور متمرکز در سامانه اجرائیات پلیس راهور اجرایی شده است و بر این اساس مالکان وسایل نقلیه می‌توانند با ارسال VIN وسیله نقلیه به همراه * در پایان آن به سامانه پیامکی ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰ شناسه قبض و پرداخت و مبلغ جریمه خود را دریافت کرده و همانند سایر قبوض از طریق دستگاه‌های خودپرداز و یا اینترنت بانک خود آنرا پرداخت کنند. 

وی افزود: همچنین مالکان وسایل نقلیه می‌توانند از طریق شماره ۱۲۰ از مبلغ جریمه خود مطلع شوند و یا با مراجعه به مراکز پلیس +۱۰ و یا سایت اینترنتی پلیس راهور به نشانی www.rahvar۱۲۰.ir نسبت به دریافت صورت وضعیت تخلفات رانندگی خود و پرداخت آن اقدام کنند.