به گزارش افکارنیوز،

محمد احسانی،‌معاون آموزش ابتدایی در مراسم ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان تهران که در اداره کل آموزش و پرورش استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: انسداد مبانی بی‌سوادی برای شناسایی نگهداشت دانش‌آموزان ترک تحصیل کرده یکی از اقدامات مهم در این دوره محسوب می‌شود که امسال 400 دانش‌آموز را در این اداره کل هدف قرار داده ایم و در صدد جذب این دانش‌آموزان هستیم، برای انجام این طرح به ازای هر دانش‌آموز 130 هزار تومان و مجموعا مبلغ 52 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد:‌ دانش‌آموزان فاقد مدارک هویتی 130 نفر به معاونت ابتدایی معرفی شدند و در مدارسی که تعداد دانش‌آموزان آن زیر حدنصاب هستند، طرح برون‌سپاری را اجرا کرده‌ایم که 74 دانش‌آموز شامل آن هستند و عمده این دانش‌آموزان در شهرهای دماوند، فیروزکوه و جوادآباد بودند که برای این تعداد دانش‌آموز 103 میلیون تومان یعنی به ازای هر دانش‌آموز یک میلیون و 400 هزار تومان در نظر گرفته شده است که کار آموزش آنها برعهده بازنشستگان فرهنگی است البته اگر معلم به این مناطق اعزام شود هزینه انجام این طرح، 4 برابر می‌شود.

احسانی بیان کرد: برای 700 دانش‌آموز در مناطق محروم برنامه‌ریزی صورت گرفته است که برای جذب هر نوآموز پیش دبستانی به ازای هر نفر مبلغی در حدود 200 هزار تومان در نظر گرفته شده است که انجام این طرح سالیانه 315 میلیون تومان هزینه در بردارد  همچنین هر سال 10 هزار نوآموز در دوره  پیش‌دبستانی تحت پوشش قرار می‌گیرد.

 معاون آموزش ابتدایی یادآور شد: متاسفانه در یک مدرسه‌ای در یکی از روستاهای استان 90 درصد بچه‌ها، تغذیه با خود به مدرسه نمی‌آورند و این مسئله باعث کوتاهی قد و مشکلات تغذیه‌ای می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای اجرای طرح تغذیه رایگان در مدارس مناطق محروم این اداره کل خبر داد و گفت: قصد داریم در این طرح در هر منطقه یک مدرسه را به صورت آزمایشی تحت پوشش قرار دهیم.

طلب 138 میلیاردی آموزش و پرورش از انبوه سازان

در ادامه مراسم، فولادوند رئیس سازمان مدارس غیردولتی اظهار کرد:‌ ساخت‌و‌سازهای ساختمانی مدارس به وسیله افراد خیر به خوبی انجام می‌شود و در بحث پوشش تحصیلی طرحی را با عنوان آموزش الکترونیکی آغاز کرده‌ایم که در آن دانش‌آموزان دوره اول و دوره متوسطه از آن بهره می‌برند.

وی با بیان اینکه، انبوه سازان 138 میلیارد تومان به آموزش و پرورش شهرستان استان تهران بدهکار هستند، افزود: در حال حاضر 75 منزل مسکونی به دلیل نداشتن سند مالکیت وجود دارند که نمی‌توانیم آنها را به فروش برسانیم و به خاطر اختلافی‌ بین وزارت راه و شهر‌سازی و آموزش و پرورش افرادی بدون دادن اجاره بها در این منازل سکونت دارند.

فولادوند یادآور شد: در زمان بروز زلزله کرمانشاه آموزش و پرورش استان 500 تن مواد غذایی و 220 میلیون تومان وجه نقد به حساب هلال احمر واریز کرده است.