به گزارش افکارنیوز،

سردار مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت با اشاره به اجرای طرح جدید آموزش موتور سوار های متخلفاظهار داشت: با توجه به گرایش روز افزون استفاده از موتور سیکلت به لحاظ سهولت تردد و پایین بودن هزینه خرید و نگهداری و همچنین تبدیل شدن این وسیله به ابزاری برای امرار معاش بعضا مشاهده می شود برخی از موتور سواران به جهت انتفاع بیشتر با زیر پا گذاشتن قوانین و ضایع کردن حقوق شهروندی چهره ناخوشایندی در آمد وشد شهری به وجود می آورند.

وی افزود: با توجه به نقش غیر قابل انکار آموزش در بهبود فرهنگ تردد موتورسواران ، پلیس راهور تهران بزرگ اقدام به راه اندازی تعداد ٢٦ ایستگاه سیار آموزشی ویژه موتور سواران متخلف در میادین و نقاط اصلی شهر کرده که رانندگان متخلف ضمن اعمال قانون برای بازآموزی قوانین به ایستگاه های آموزشی مذکور هدایت شده و در کلاس های آموزشی شرکت می کنند.

سردار مهماندار ادامه داد: از زمان اجرای این طرح بیش از ٧٠٠٠ موتور سوار متخلف در این کلاس ها شرکت کرده اند و اغلب آنها گواهی آموزشی دریافت کردند.

رئیس پلیس راهور در پایان گفت: موتور سوران تهران قوانین راهنمایی و رانندگی ، استفاده از کلاه ایمنی و عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی و البته رانندگی ایمن را مدنظر داشته باشند.