به گزارش افکارنیوز،

تاکنون دهها سناتور دموکرات از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درخواست کرده اند که به دلیل رسوایی های اخلاقی و اتهامات جنسی مطرح شده علیه او، استعفا کند. یکی از این سناتورها «کریستن گیلیبرند» بود که روز گذشته در توییتر از ترامپ خواست از سمت خود استعفا کند؛ اما دونالد ترامپ به سرعت به درخواست وی واکنش نشان داد و در حساب توییتر خود نوشت: «سناتور کریستن گیلیبرند چندی پیش برای کمک های کمپین انتخاباتی من التماس می کرد و برای بدست آوردن آنها حاضر بود هرکاری انجام دهد!»

اما جمله آخر رئیس جمهور آمریکا که «او حاضر است هر کاری انجام دهد» به شدت خبرساز شد و برخی این جمله را اقرار شخص رئیس جمهور به آزار جنسی دانستند.

این درحالیست که «سارا سندرز»، سخنگوی کاخ سفید روز گذشته اعلام کرد: فقط افرادی که چیزی در مغزشان نیست این جمله را به جنبه های جنسی ارتباط می دهند.

روزنامه یو اس ای تودی هم این اظهارات کاخ سفید را نپذیرفت و در مطلبی نوشت: توییت های اخیر ترامپ به وضوح نشان می دهد که یک سناتور آمریکایی برای پول چه کار می کند و همچنین گویای این است که پرزیدنت ترامپ برای سمت ریاست جمهوری مناسب نیست.

یو اس ای تودی در ادامه نوشت: «رئیس جمهوری که سناتور کریستن گیلیبرند را بدکاره می خواند، حتی برای تمیز کردن توالت کتابخانه ریاست جمهوری باراک اوباما و یا پاک کردن کفش جورج دبلیو بوش هم مناسب نیست. این مسئله ارتباطی به اختلاف های سیاسی ما با رؤسای جمهور آمریکا و یا ناامید شدن ما از تصمیمات آنها ندارد. اوباما و بوش هم در بسیاری از جهات شکست خوردند. آنها بر وعده های خود پایبند نبودند و حتی گاهی دروغ هم گفتند؛ اما هرگز در نجابت و پاک بینی آنها شکی بوجود نیامد.»

این نخستین بار نیست که یو اس اس تودی شایستگی ترامپ را برای ریاست جمهوری آمریکا زیر سؤال می برد. در ماه سپتامبر سال گذشته هم این روزنامه یک مقاله با عنوان «ترامپ برای ریاست جمهوری مناسب نیست» منتشر کرد و به انتقاد از وی پرداخت.

اتهامات جنسی مطرح شده علیه دونالد ترامپ این روزها بسیار خبرساز شده است. تاکنون دهها زن رئیس جمهور آمریکا را به سوء رفتار جنسی و رسوایی اخلاقی متهم کرده اند. این درحالیست که ترامپ همه این اتهامات را انکار کرده است. اما به تازگی تصاویری منتشر شده است که دروغ ترامپ درباره فساد اخلاقی اش را فاش می کند.