به گزارش افکارنیوز،

مردان اغلب متهم به نشان دادن واکنش های بیش از اندازه در زمان بروز علائم شبه آنفلوانزا می شوند؛ اما مطالعه صورت گرفته توسط دکتر کایل سو (Kyle Sue)، استاد دانشگاه مموریال، نیوفاندلند (کانادا)، مطالعه ای تحت عنوان "(شواهد) علمی در پس آنفلوانزای مردان" انجام داد تا صحت این ادعا را مورد بررسی قرار دهد.

سو برای انجام این مطالعه، تحقیقات انجام شده بر روی موش ها را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد که مدل های مناسبی برای بررسی فیزیولوژی انسان هستند.

این پژوهشگر به تحقیقات مختلفی استناد می کند که نشان می دهند، موش های ماده دارای سیستم ایمنی قوی تری نسبت به مردان هستند و هورمون های جنسی، تأثیر مستقیمی بر سیستم ایمنی بدن دارند.

اما این مسأله تنها در تحقیقات صورت گرفته بر روی مدل های حیوانی مشاهده نشد. مطالعه صورت گرفته توسط محققان دانشگاه استنفورد در سال 2013 نشان داد که آنتی بادی های بدن زنان، پاسخ سریع تری به تزریق ویروس آنفلوانزا نسبت به آنتی بادی های بدن مردان نشان می دهند.

همچنین، مردان با سطوح بالاتر هورمون تستوسترون، پاسخ آنتی بادی ضعیف تری دارند. تستوسترون باعث سرکوب سیستم ایمنی و برعکس، استروژن باعث تقویت آن می شود.

در مطالعه ای که میزان مرگ و میر مرتبط با آنفلوانزا بین سال های 1997 و 2007 را مورد بررسی قرار داد، مشخص شد که میزان مرگ و میر مردان در گروه های سنی مختلف بیش از زنان بود.

سو هشدار می دهد که اگر این هورمون ها تأثیر عمیقی بر روی سیستم ایمنی داشته باشند، شاید علائم بیماری در مردان چندان اغراق آمیز نباشد، اما واکنش ایمنی بدن نسبت به ویروس های تنفسی بیشتر بوده و در نهایت، منجر به افزایش مرگ و میر مردان نسبت به زنان می شود.