به گزارش افکارنیوز،

امین حسین نقشیه، در باره وضعیت جوی روزهای آینده کشور اظهار کرد: براساس پیش‌بینی‌ها و با توجه نسبی به پایداری جوی هوا همچنان شرایط جوی برای تداوم آلودگی هوای شهرهای صنعتی و پرجمعیت همانند تهران کرج، اصفهان، تبریز، ارومیه، اراک، قم و مشهد تا روز پنجشنبه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه جو نسبتا پایدار امروز در غالب نقاط کشور حکمرما است تصریح کرد: در طی ساعات آتی نیز انباشت آلاینده‌ها در شهرهای صنعتی و کلانشهرها ادامه می‌یابد اما از عصر روز پنجشنبه ناپایداری جوی باعث بهبود کیفیت هوا در مناطق آلوده خواهد شد.

نقشینه با بیان اینکه از عصر روز پنجشنبه شاهد عبور متناوب موج بارشی از کشور هستیم تصریح کرد: با عبور بارشی شاخص آلودگی هوا بهبود می‌یابد و بارش‌های پراکنده، وزش باد نسبی و ناپایداری‌های جوی ابتدا در بخشی از غرب و شمال غرب، سواحل دریای خزر و نواحی مرکزی کشور به وقوع می‌پیوندد.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: این بارشها و ورزش باد روز جمعه نیز در بخشهای ذکر شده رخ می‌دهد و شهرهای صنعتی بویژه تهران نیز از این بارشهای پراکنده و وزش باد بی‌نصیب نمی‌ماند.

نقشینه توضیح داد: از روز شنبه بارشها و ناپایداری‌های جوی کاسته خواهد شد و دوباره جوی نسبتا پایدار به همراه سکون نسبی هوا در روزهای شنبه و یکشنبه غالب نقاط کشور را دربرمی‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: در روزهای شنبه و یکشنبه استان تهران نیز احتمالا دوباره با سکون نسبی هوا و جوی پایدار به همراه افزایش نسبی دما مواجه می‌شود که سایر نقاط کشور نیز با همین جو پایدار روبرو می‌شوند.

وی گفت: پیش‌بینی می‌شود از روز شنبه دوباره ناپایداری جوی و رابش‌های پراکنده در برخی نقاط کشور به وقوع بپویند و احتمالا نیمه غربی کشور با باران و کاهش دما روبرو می‌شود.