به گزارش افکارنیوز،

علی ربیعی وزیرکار،تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی نغمه های کار و تلاش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک بسته غذایی برای افراد دهک پایین تدارک دیده ایم که بزودی تحویل مردم داده می شود و سعی داریم در این بسته حمایتی به افراد بیشتری داده شود.

وی افزود: در گام اول برای ١٠ میلیون نفر سبد کالا در نظر گرفته شده است و اگر بتوانیم در هفته آینده دهک های دیگری  را به لیست اضافه کنیم.

ربیعی بیان کرد: رئیس جمهور تاکید کرده است برنامه ای برای اقشار پایین جامعه علاوه بر افزایش مستمری و  حقوق در نظر بگیریم که در این راستا برنامه های رفاهی جامعی تدارک دیده ایم که یکی از این برنامه های رفاهی اختصاص بسته های حمایتی به دهک های پایین جامعه است که این بسته های غذایی بیشتر شامل مواد پروتئینی می شود.

وزیر کار با بیان اینکه یک دهک از جامعه رفتارهایشان کنترل نمی شود و آن قدر ثروتمند هستند که یک روز به رستوران گردان می روند و بستنی طلایی میل می کنند،گفت: این افراد لاکچری می خورند و لاکچری می پوشند و هم لاکچری می گردند.

ربیعی اذعان کرد: بعضی افراد لاکچری می گردند و با ٨٠ میلیون زیورآلات در شهر عرضه اندام می کنند.

وزیر کار در خصوص یکسان سازی حقوق بازنشستگان بیان کرد: دو سال است متناسب سازی حقوق بازنشستگان را در دستور کار خود قرار دادیم  و٢ هزار٨٠٠ میلیارد تومان در دو سال گذشته و امسال هم هزار میلیارد تومان پول به این ردیف بودجه ای اضافه کردیم  و همیشه یکسان سازی حقوق بازنشستگان در اولویت بوده است.

وی با اشاره به اینکه حقوق بازنشستگان واریز شد بیان کرد: اگر بخواهیم یکسان سازی حقوق کامل و جامع اجرایی شود به ٢٠ تا ٣٠ هزار میلیارد تومان پول نیاز داریم و امکان پذیر نیست که یکباره یکسان سازی حقوق بازنشستگان انجام شود شاید طی ١٠ سال این کار عملیاتی شود.

ربیعی افزود: توزیع سبد غذایی را از هفته آینده آغاز می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه  باید برای نشاط عمومی برنامه ریزی کنیم، گفت:نشاطی که به نوعی بتواند بهره وری را  در کشور بالا ببرد و زمانی که نشاط بالا برود آسیب های اجتماعی کاهش پیدا می کند و حتی خیلی از افسردگی ها و طلاق و اعتیاد به خاطر نداشتن نشاط رخ می دهد.

ربیعی اذعان کرد: نشاط را نه تنها در محیط های کاری بلکه در کل جامعه باید داشته باشیم، در محیط های کار رابطه ای بین نشاط و بهره وری وجود دارد و محیط های کار باید از حالت کسل کننده خارج شود.

وی عنوان کرد: تورهای گردشگری خوبی برای بازنشستگان گذاشتیم و افرادی که در این تور ها شرکت کردند راضی هم بودند البته باید گردشگری کارگری هم ایجاد کنیم، ما در حال حاضر ٣٦٠ ورزشگاه کارگری داریم و اگر بتوانیم کارگران را در تیم های ورزشی فعال کنیم اتفاق خوبی خواهد افتاد.

ربیعی بیان کرد: کار مفید در روز دقیق اندازه گیری نشده است.

وجود 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور

وی بیان کرد: برنامه ویژه ای در دولت برای معلولان در نظر گرفته شده است که در بندهایی که به آن اشاره شده است هفت تا هشت تاثیر زیادی در زندگی معلولان خواهد داشت و در این برنامه هم در حوزه مبلمان شهری و هم در حوزه درمان، کار و آموزش معلولان اقداماتی صورت می گیرد البته دوست داشتیم در بودجه 97 اقدامات زیادی برای معلولان اجرا می شد اما این اتفاق رخ نداد.

ربیعی در واکنش به صحبت های نوبخت مبنی بر وجود 3 بیکار در هر خانوار خاطرنشان کرد: آماربیکاری که در رسانه عنوان شده بزرگ نمایی رسانه ها است چرا که ما ٢٣ میلیون خانوار داریم و اگر این عدد ضربدر3 کنیم، می شود ٦٩ میلیون بیکار، در صورتی که اینطور نیست و ما فقط 3 میلیون و 200 هزار بیکار در کشور داریم.