به گزارش افکارنیوز،

محمدحسین مقیمی در جلسه شورای مسکن استان تهران بااشاره به وقوع زلزله 5.2 ریشتری هفته گذشته در تهران و البرز اظهار کرد: پس از این زلزله به هیچ عنوان نباید ساختمان ناایمن بسازیم.

وی با بیان اینکه کشور ما با زلزله مانوس است تاکید کرد: گسل های فعال، نیمه فعال یا آماده فعال شدن کشور و استان تهران  و مشخصات آنها را در اختیار داریم و باید  با زلزله زندگی مسالمت آمیز برقرار کنیم زیرا توان مقابله با قدرت طبیعت را نداریم.

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در ساخت و ساز باید از گسل ها فاصله بگیریم و اگر ساخت و سازی روی گسل انجام می شود حتما باید ایمن باشد.

مقیمی نیروی مهندسی کارآمد، تکنسین و کارگر ماهر را سه ضلع ساخت مسکن ایمن دانست و گفت: متاسفانه در سالهای اخیر به موضوع تربیت کارگر ماهر توجهی نشده است.

وی اضافه کرد: به شهرداران اعلام کردیم که به ساختمان های ناایمن پایان کار ندهند و این شعار را بالای سرشان نصب کنند. برای جمهوری اسلامی خوب نیست که ساختمان دولتی یا بیمارستانی بسازیم که در زلزله تخریب شود.

استاندار تهران افزود: ما به ناظری که سر کار نباشد نیاز نداریم. متاسفانه برخی ناظران در منزل نشسته اند و مجوزات احداث و پایان کار ساختمان ها را مهر می‌کنند.