به گزارش افکار روزنامه ایران نوشت، اوایل اردیبهشت امسال، مأموران کلانتری ۱۷۳ امین‌آباد از کشف جسد دختر جوانی در زمین‌های کشاورزی منطقه خبردار شدند.
با توجه به نحوه کشف جسد و آثار کبودی و جراحت روی بدن و گردن مقتول، تحقیقات جنایی در دستور بازپرس و کارآگاهان پلیس قرار گرفت. در ادامه تحقیقات و همزمان با کشف هویت مریم - قربانی ۲۵ ساله - مادرش به کارآگاهان گفت: «دخترم دو روز قبل از خانه‌مان در شهرری خارج شد و دیگر برنگشت. همان شب هم به کلانتری رفته و خبر ناپدید شدنش را اطلاع دادیم.» زن میانسال در ادامه به آشنایی مریم و پسری به نام «هومن» و تصمیم آنها برای ازدواج سخن گفت. من هم به او تأکید کردم هر تصمیمی در این‌باره باید با اطلاع و نظر خانواده‌ها باشد و…
بدین‌ترتیب کارآگاهان با ردیابی‌های پلیسی خانه هومن - ۲۳ ساله - را در حوالی ورامین شناسایی کردند.
وی پس از انتقال به اداره آگاهی منکر آشنایی و ملاقات با مریم شد، اما وقتی با مدارک مستند روبه‌رو شد، ناچار لب به اعتراف گشود و راز قتل هولناک دختر جوان را فاش کرد. پسر شیطان‌صفت گفت: «چندی قبل به‌طور اتفاقی با مریم آشنا شدم و پیشنهاد دوستی دادم، اما وقتی با برخورد تند و مخالفتش روبه‌رو شدم، گفتم قصد ازدواج دارم و بزودی به خواستگاری‌اش خواهم رفت. بنابراین پس از جلب اعتمادش، یک روز از او خواستم به خانه ما بیاید تا با مادرم آشنا شود که مریم هم پذیرفت، اما طبق نقشه او را به خانه دوستم - حمید - کشاندم. مریم با اطلاع از موضوع، سعی کرد آنجا را ترک کند که من و حمید مانع فرارش شدیم که او دائم فریاد می‌کشید و کمک می‌خواست و ما هم از ترس این‌که همسایه‌ها متوجه شوند، سعی کردیم او را ساکت کنیم که حمید دستش را روی دهان مریم گذاشت و آنقدر فشار داد که یکدفعه بی‌حال شد و روی زمین افتاد. مریم مرده بود و باید هرطور شده جنازه‌اش را از خانه خارج می‌کردیم، بنابراین حمید به سراغ همسایه‌شان رفت و خودروی او را به بهانه‌ای قرض گرفت. بعد هم جسد پتوپیچ را در تاریکی هوا در زمین‌های کشاورزی خارج شهر رها کردیم، البته فکر می‌کردیم حیوانات وحشی جنازه‌اش را نابود کنند، اما از بدشانسی ما همان شب جسد پیدا شد. سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده - معاون جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ - با اعلام این خبر گفت: با اعترافات متهم، حمید - ۱۹ ساله - چند روز بعد در یک قهوه‌خانه سنتی در جاده ورامین دستگیر شد و به قتل مریم با همدستی هومن اعتراف کرد. هر دو متهم با قرار قانونی در بازداشت هستند و تحقیقات تخصصی در این‌باره ادامه دارد.

پسر سرقت می‌کرد، مادر جعل!
کارآگاهان وقتی برای بازرسی خانه یک سارق خودرو می‌رفتند نمی‌دانستند با مادر جاعل او نیز روبه‌رو می‌شوند.
به گزارش خبرنگار جنایی ما، چند روز قبل مأموران پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران هنگام گشت به پلاک یک دستگاه خودروی «زانتیا» مشکوک شده و پس از بررسی‌ها دریافتند خودرو سرقتی است. بنابراین بلافاصله به راننده دستور ایست دادند اما پسر جوان به محض مشاهده مأموران گریخت تا این‌که در عملیات تعقیب و گریز طولانی مجبور به توقف شد.
متهم پس از انتقال به اداره آگاهی ضمن اعتراف به سرقت خودروی زانتیا به ۸ فقره سرقت خودروهای مدل بالا و گرانقیمت نیز اعتراف کرد.
بدین‌ترتیب متهم به دستور قاضی هاشمیان – دادیار شعبه اول دادسرای جنایی تهران – بازداشت و دستور بازرسی خانه‌اش نیز صادر شد.
صبح دیروز کارآگاهان به خانه متهم رفته بودند که همزمان با کشف مدارک مسروقه، سه جلد گذرنامه جعلی متعلق به مرد تبهکار و پدر و مادرش را نیز کشف کردند.
پسر جوان که سعی داشت جعلی بودن گذرنامه‌ها را انکار کند سرانجام مجبور به اعتراف شد و گفت: که گذرنامه‌ها را مادرش جعل کرده است!بدین‌ترتیب زن میانسال نیز دستگیر و به اداره آگاهی منتقل شد. پری – ۵۰ ساله – به قاضی پرونده گفت: گذرنامه‌ها را من جعل کردم چرا که شوهرم از چند سال قبل به اتهام درگیری منجر به جرح در کشور امارات تحت تعقیب قرار داشت و مخفیانه به ایران فرار کرده بود و نمی‌توانست گذرنامه قانونی بگیرد. هم اکنون تحقیق از متهمان ادامه دارد