به گزارش افکارنیوز،

سردار اسکندر مومنی برگزاری دوره‌های بصیرت را یکی از اهداف ناجا در راستای بصیرت افزایی مسئولان و کارکنان برشمرد و اظهار داشت: هر سال حدود ۱۴ هزار نفر از فرماندهان و مسئولان ناجا در لایه‌های مختلف از فرماندهان ارشد در سطح ملی تا فرماندهان استان‌ها طی یک هفته در این دوره‌ها در کلاس‌های دینی، اخلاقی، معرفتی و بصیرت افزایی شرکت می‌کنند.

وی به ماموریت‌های گسترده ناجا اشاره کرد و گفت: نیروی انتظامی ضمن اینکه به ماموریت‌های بیرون از سازمان در موضوعات کاهش جرایم و ایجاد امنیت و آرامش اهتمام داشته در درون خود نیز به موضوع صیانت توجه ویژه‌ای دارد.

جانشین فرمانده ناجا گفت: بحمداله وضعیت امنیتی و انضباطی و موضوعات جرایم در قم و کل کشور کنترل و شاخص‌ها نسبت به سال گذشته بهتر و به نوعی ایران ۹۶ امن‌تر از ایران ۹۵ است.

سردار مومنی سپس با اشاره به روند کاهش حوادث ترافیکی طی سال‌های گذشته، ادامه داد: در حوادث رانندگی علیرغم وجود ۷ میلیون خودرو در سال‌های ۸۴ و ۸۵ حدود ۲۸ هزار نفر در تصادفات کشته می‌شوند، این در حالی است که امروز با ۱۹ میلیون خودرو، کشته‌های رانندگی به کمتر از ۱۶ میلیون نفر رسیده، البته این آمار کمی نیست، باید تلاش کنیم تا با افزایش فرهنگ رانندگی، ایمنی بهتر خودرو‌ها، جاده‌ها و سرعت در امداد و نجات این آمار به حداقل ممکن برسد.