محمدرضا صادقی با اشاره به اعلام دادخواست از طرف موسسه خیریه تبریز برای تخلیه مرکز نگهداری ایتام بهزیستی تبریز اظهار داشت: این موسسه خیریه در حال حاضر فعالیت قانونی نداشته و به دلیل وجه قانونی دارای مجوز فعالیت نیست.
به گزارش افکار به نقل از فارس، صادقی خاطرنشان کرد: محل فعلی نگهداری کودکان بی‌سرپرست بهزیستی تبریز در سال ۱۳۵۹ با حضور شهید آیت‌الله مدنی، استاندار وقت، مسئول سازمان بهزیستی وقت و نماینده موسسه خیریه تبریز برای نگهداری کودکان بی‌سرپرست به بهزیستی انتقال شده بود.
وی گفت: مسئول وقت بهزیستی به علت عضویت در این موسسه خیریه اجاره‌نامه صوری با این موسسه خیریه به مبلغ ۲۰ ریال برای پنج سال امضا کرده است که این موسسه خیریه براساس این اجاره‌نامه صوری درخواست تخلیه این مکان را کرده است.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: براساس تبصره هشتم و یازدهم قانون تشکیل سازمان بهزیستی، موسساتی که در راستای اهداف بهزیستی فعالیت می‌کنند باید تمام اموال منقول و غیرمنقول خود را به بهزیستی واگذار کنند.
صادقی یادآور شد: حکم اولیه دادگاه علیه سازمان بهزیستی استان بوده است اما در حکم تجدیدنظر حکم تخلیه این مکان به نفع موسسه خیریه تبریز صادر شده است.
وی تصریح کرد: این موسسه خیریه از زمان تاسیس هیچ فعالیتی در زمینه نگهداری ایتام نداشته است و دادگاه در صدور حکم به شکل قضیه توجه کرده و از محتوا غفلت کرده است.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی گفت: در صورت اجرای حکم تخلیه مرکز نگهداری ایتام بهزیستی تبریز، ۱۲۰کودک یتیم بی‌سرپناه می‌شوند و در مورد اموال بیت‌المال نیز تضیع صورت خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: در تمام استان یک‌هزار کودک بی‌سرپرست زیرپوشش سازمان بهزیستی هستند و در این مرکز نیز ۱۲۰ کودک یتیم شش تا ۱۸ سال نگهداری می‌شوند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان شرقی از دیداربا نماینده ولی فقیه در استان در رابطه با این موضوع خبر داد و گفت: آیت‌الله مجتهد شبستری نیز در این ارتباط با نظر سازمان بهزیستی موافق هستند و اقداماتی درباره مذاکره با مسئولان عالی قضایی کشور نیز انجام گرفته است.