ساعت ۲۰:۳۰ چهارم ارديبهشت مأموران كلانتري ۱۷۳ امينآباد از طريق مركز فوريتهاي پليسي ۱۱۰ در جريان كشف جسد زن جواني در جاده ورامين - جاده نظامي در داخل زمينهاي كشاورزي، قرار گرفتند.


با حضور مأموران کلانتری در محل و تأیید خبر کشف جسد، بلافاصله مراتب به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام و کارآگاهان این اداره به همراه بازپرس شعبه هفتم ویژه قتل دادسرای جنایی تهران در محل حاضر و تحقیقات خود را آغاز کردند.


در تحقیقات کارآگاهان مشخص شد که جسد متعلق به زن ناشناسی حدوداً ۲۵ ساله است و آثار سائیدگی و کبودی‌های متعدد نیز در بدن و گردن مقتوله کاملا مشهود است.

در ادامه تحقیقات برای شناسایی هویت مقتوله و با بررسی مدارک هویتی همراه جسد، هویت وی به نام مریم مشخص شد.

با شناسایی خانواده مریم و مراجعه کارآگاهان اداره دهم به آنها، مادر وی به کارآگاهان گفت: از چندی قبل دخترم درباره آشنا شدنش با جوانی به نام هومن و تصمیم آنها برای ازدواج با یکدیگر صحبت‌هایی را با من داشت و من نیز تأکید کرده بودم که هرگونه آشنایی و تصمیم آنها برای ازدواج می‌بایست از طریق خانواده آنها و پس از تحقیقات کامل درباره آنها و به ویژه هومن انجام شود.

در حالیکه خانواده مریم هیچگونه نشانی مشخصی از منزل هومن در اختیار نداشتند، با اقدامات پلیسی کارآگاهان اداره دهم محل سکونت هومن ۲۳ ساله، در جاده ورامین را شناسایی کردند و تحقیقات از این جوان آغاز شد.

در تحقیقات مقدماتی هومن، به کارآگاهان گفته بود که در روز حادثه هیچ ملاقاتی با مریم نداشتم، اما با اظهارات ضد و نقیض بعدی و تحقیقات پلیسی انجام شده و قطعی شدن ملاقات هومن و مریم در ساعاتی قبل از کشف جسد، دروغ بودن اظهارات وی برای کارآگاهان مشخص و هومن در ادامه تحقیقات کارآگاهان به ملاقات خود با مقتوله و نهایتاً قتل مریم اعتراف کرد.

هومن در اعترافات خود درباره نحوه آشنایی خود با مقتول به کارآگاهان گفت: حدود یک ماه پیش و در میدان اصلی شهرری به صورت پیاده در حال تردد بودم که ناگهان به صورت کاملاً اتفاقی مریم را مشاهده کردم.

با دیدن مریم تصمیم گرفتم تا به هر شکل ممکن با او آشنا شوم اما با برخورد تند و مخالفت شدید او روبرو شدم؛ من که در تصمیم خود جدی بودم، با تعقیب مریم توانستم محل سکونت او و مادرش را در شهرری پیدا کنم. پس از چند روز، توانستم با طرح این موضوع که تصمیم من برای ازدواج جدی است و حتی حاضر هستم برای انجام خواستگاری به همراه خانواده‌ام به خانه آنها بروم، توانستم تا حدودی اطمینان مریم را به خود جلب کنم.

هومن در ادامه اظهارات خود به کارآگاهان گفت: پس از آغاز آشنایی و جلب اعتماد مریم، در روز حادثه و به بهانه اینکه مادرم قصد ملاقات با او را دارد از او خواستم تا به همراه من به ملاقات مادرم بیاید. به این بهانه توانستم تا مریم را با خود همراه و به منزل یکی از دوستانم به هویت حمید که از ارتباط من و مریم اطلاع داشت، بردم.

پس از ورود به خانه و در حالیکه مریم منتظر بود تا با مادرم ملاقات داشته باشد، ناگهان متوجه شد که این خانه، محل سکونت خانواده من نیست و برای همین تصمیم گرفت تا از خانه خارج شود اما با کمک حمید مانع از خارج شدن او از خانه شدم.

هومن درباره نحوه به قتل رسیدن مقتوله به کارآگاهان افزود: پس از آنکه مریم متوجه شد که من و حمید چه نقشه‌ای در سر داریم با ما درگیر شد و حتی با فریاد زدن‌های بلند شروع به کمک خواستن کرد؛ برای همین و در حالیکه دست و پای مریم را به صورت ۲ نفری گرفته بودیم، حمید دستانش را بر روی دهان مریم گذاشت و به شدت فشار داد. پس از چند دقیقه دیگر مریم هیچ تکانی نخورد و صدایی هم از او در نیامد وقتی او را روی زمین گذاشتیم، متوجه شدیم که نفس نمی‌کشد و به علت خفه شدن به قتل رسیده است.

هومن درباره نحوه رها کردن جسد مقتوله در بیابان‌های اطراف ورامین به کارآگاهان گفت: من و حمید که از مرگ مریم بسیار ترسیده بودیم، تصمیم گرفتیم تا به هر شکل ممکن خود را از دست جنازه‌اش خلاص کنیم. برای همین، حمید نزد یکی از دوستانش که در محل سکونتش در همسایگی آنها قرار داشت رفت و خودرو شخصی او را امانت گرفت؛ بعد از پیچیدن جنازه در داخل پتو و قرار دادن آن در صندوق عقب خودرو ROA، جسد را به زمین‌های کشاورزی بدون استفاده اطراف ورامین برده و در آنجا رها کردیم و اطمینان داشتیم که حیوانات ولگرد منطقه اثری از آن باقی نخواهند گذاشت اما نمی‌دانم چگونه جنازه مریم در همان شب و در آن تاریکی پیدا شد.

با توجه به اعترافات صریح هومن و معرفی حمید ۱۹ ساله به عنوان شریک قتل، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با شناسایی محل‌های تردد حمید در قهوه خانه‌ای سنتی در جاده ورامین به این محل رفته و متهم را در ساعت ۱۴ دقیقه بامداد ۲۸ مهر دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

حمید پس از اطلاع از اعترافات صریح هومن به ارتکاب قتل و بیان جزئیات حادثه از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود و به ارتکاب قتل مریم به همراه هومن اعتراف کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، سرپرست معاونت جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان به ارتکاب قتل، به دستور بازپرس محترم شعبه هفتم دادسرای امور جنایی تهران متهمان با قرار مناسب و جهت تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته‌اند.