به گزارش افکارنیوز،

مرتضی فاطمی نژاد مدیر عامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلامدر خصوص «برنامه‌‌های این مؤسسه برای دانش‌آموزان‌»، اظهار داشت: اصلی‌ترین محور کار مؤسسه علمی رزمندگان اسلام در 6 سال اخیر، مدرسه‌داری حرفه‌ای است.

وی ادامه داد: مدارس تحت پوشش سازمان بسیج با عناوین «معراج اندیشه» و «خاتم الانبیاء»، مدارس فعال این مؤسسه هستند.

مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام افزود: قریب به 8 هزار دانش‌آموز از دوره ابتدایی تا متوسطه دوم، در 13 استان در این مدارس تحصیل می‌کنند.

فاطمی نژاد تصریح کرد: در مجموع، 800 معلم، مربی و کادر اجرایی در این مدارس فعالیت می‌کنند؛ ضمن اینکه 62 آموزشگاه نیز در خصوص آموزش زبان انگلیسی و دروس تقویتی در 21 استان فعال هستند.

وی متذکر شد: یکی از خدمات ویژه این مؤسسه کلاس‌های زبان است که در این کلاس‌ها، کتابی با عنوان «merit» تدریس می‌شود که محتوای آن کاملاً متناسب با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی و اقلیم کشور تدوین شده است.

مدیر عامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام با اشاره به برگزاری آزمون‌های علمی در بین دانش‌آموزان، خاطرنشان کرد: 50 هزار دانش‌آموز در آزمون‌های متناسب با دروس مختلف و با هدف سنجش بنیه علمی، در سال جاری شرکت کرده‌اند.

فاطمی نژاد عنوان کرد: در سال جاری آزمونی با عنوان «امید دانش» و به نام شهید «محسن حججی» برای دانش‌آموزان متوسطه اول و با هدف سنجش هوش علمی و فرهنگی دانش‌آموزان و شناسایی دانش‌آموزان نخبه برگزار شد.

وی از انتشار کتب کمک آموزشی در دروس مختلف خبر داد و یادآورشد: گروه پشتیبان این مؤسسه به دانش‌آموزان با اولویت دانش‌آموزان بسیجی خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌دهد و سعی شده است از دانشجویان بسیجی در ارائه این خدمات استفاده شود.

مدیر عامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام با بیان اینکه از سال 92 تاکنون هرساله 100 هزار دانش‌آموز در طرح پشتیبان حمایت شده‌اند، گفت: در حوزه مدارس این مؤسسه، 10 هزار دانش‌آموز در 53 مدرسه در کل کشور به تحصیل مشغول هستند.

فاطمی نژاد با اشاره به اقدامات حمایتی این مؤسسه از دانش‌آموزان مناطق زلزله زده، بیان داشت: تحلیلی از شرایط مدارس و دانش‌آموزان آسیب دیده در مناطق زلزله زده سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی صورت گرفت و متناسب با نیازهای آنها، 6 هزار جلد کتب کمک درسی رایگان در اختیار این دانش‌آموزان و معلمان قرار گرفت.

وی به طرح تدریس معلمان شاغل در مدارس بسیج در مناطق زلزله زده اشاره کرد و افزود: قرار شده است بعد از بررسی و اعلام نیاز مدارس زلزله زده، معلمان این مؤسسه برای تدریس در مدارس مورد نیاز این مناطق حضور پیدا کرده و به ارائه خدمات آموزشی بپردازند.

مدیرعامل مؤسسه علمی رزمندگان اسلام از اجرای طرح «نذر کتاب» توسط دانش‌آموزان بسیجی خبر داد و گفت: 10 هزار دانش‌آموز بسیجی که در مدارس بسیج تحصیل می‌کنند به نذر کتاب و لوازم‌التحریر پرداخته و آن را در اختیار دانش‌آموزان مناطق زلزله زده قرار داده‌اند که در حال اجراست.

فاطمی نژاد با اشاره به طرح جهاد علمی این مؤسسه، خاطرنشان کرد: این طرح در جهت هدفمند سازی اردوهای جهادی در مناطق محروم است که در حال بررسی شرایط این مناطق هستیم و در آینده اجرا خواهد شد.