به گزارش افکارنیوز،

 محسن ولیئی در مورد سیاست‌های اشتغال‌زایی در بین مددجویان کمیته امداد در استان تهران، گفت: پالایش مددجویان که 30 هزار نفر و آماده اشتغال هستند را آغاز کرده‌ایم، برخی آموزش دیده‌اند، برخی علاقه به کار ندارند و برای بسیاری از آنها مشاوره‌های شغلی برگزار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که 20 هزار نفر از مددجویان آماده ورود به بازار کار باشند که در سال آینده در یک کار جهادی و عملیاتی وارد بازار کار خواهند شد تا از مصرف‌کننده به تولیدکننده تغییر پیدا کنند.

رئیس کمیته امداد استان تهران گفت: بسته‌های تشویقی برای حمایت از کارفرمایان هم داریم به طوری که 550 هزار تومان ماهانه حق کاریابی می‌دهیم، همچنین یک میلیون و 500 هزار تومان هزینه آموزش هم نیرو را می‌دهیم که توسط کارفرمایان آموزش بگیرند و در واقع کمیته امداد هزینه کامل آموزش و کسب مهارت‌های مختلف را برای افراد به بنگاه‌ها می‌پردازد.

وی با اشاره به تسهیلات کاریابی، گفت: قرار بود که 87 میلیارد تومان بانک‌ها برای ایجاد اشتغال به کمیته امداد بدهند که تاکنون 94 میلیارد تومان پذیرش پرونده داشته‌ایم و 33 میلیارد تومان پرداخت شده است.

ولیئی افزود: از صندوق امداد ولایت نیز 30 میلیارد تومان اعتبارات برای بحث تسهیلات کاریابی دریافت شده است.

وی گفت: 10 هزار فرصت شغلی امسال ایجاد خواهد شد، 6700 شغل با احتساب کاریابی بنگاه‌ها به مرحله اجرایی رسیده که نسبت به سال گذشته 2.2 درصد افزایش داشته است.