به گزارش افکارنیوز،

همیشه قبل از مسافرت، به خصوص در مورد مقصدهایی که آشنایی زیادی با آنها نداریم یا اینکه برای اولین بار است که به آنجا سفر می‎کنیم، سوالاتی برایمان پیش می‎آید، مثل اینکه وضعیت حمل و نقل و دسترسی به وسایل نقلیه عمومی در آن شهر چطور است، نرخ کرایه تاکسی و اتوبوس چقدر است یا اینکه مسافت هتل یا فرودگاه تا مرکز شهر و جاذبه‌های گردشگری چقدر است و چقدر هزینه برای حمل و نقل باید در نظر بگیریم. اگر این سوالات برای شما هم بوجود آمده، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

استانبول شهری پر تکاپو، با فرهنگی غنی و جاذبه‎های گردشگری بسیار و هتل‌های لوکس، مقصد مهمی برای گردشگران ترکیه می‌باشد. مانلی پرواز این روزهای نزدیک به نوروز 97 آفرهای ویژه‌ای برای مسافران گرامی خود در نظر گرفته است که می‎توانند با استفاده از تور استانبول نوروز 97 بهترین سفر به این شهر رویایی را داشته باشند. استانبول شهری است که هیچ کاری در آن سخت نیست، مخصوصا برای گردشگران چرا که نقشه‌های کوچک و بزرگ شهر که در آنها جاذبه‎‌های گردشگری مشخص شده است، به خوبی مسافران را راهنمایی می‎کند. در استانبول می‌توانید مانند شهر خودمان، کارت‌های بلیت اعتباری الکترونیکی برای رفت و آمد شهری تهیه کنید که بسیار به صرفه‌تر از تاکسی در این شهر می‌باشد. در مترو استانبول فاصله رسیدن قطارها کم است. شما می‌توانید کل شهر را با مترو بگردید و لذت ببرید.

استانبول

رفت و آمد در جزیره کیش چگونه است؟

جزیره کیش در لیست شهرهای پرطرفدار توریستی ایران جای گرفته است. این جزیره زیبا و آرام که به دور از هیاهو و سر و صدا و ترافیک شهرهای بزرگ است، کمک می‎کند چند روزی را در سواحل زیبای مرجانی در آرامش سپری کنید. مانلی پرواز در این فصل که به تعطیلات نوروز 97 نزدیک می‌شویم تور کیش نوروز 97 را برای مسافران خود تدارک دیده است. اگر می‎خواهید بدانید وضعیت رفت و آمد و وسایل نقلیه در کیش چگونه است، باید بگوییم که رفت و آمد در کیش بسیار راحت‌تر از شهرهای دیگر است. خیابان‌های کیش پر از تاکسی‌هایی هستند که به راحتی در دسترس می‌باشند و لازم نیست حتی دقیقه‌ای از وقتتان را صرف تاکسی گرفتن کنید. کلیه تاکسی‌های کیش مجهز به دستگاه کارتخوان هستند و می‌توانید از کارت بانکی خود کرایه تاکسی را بپردازید پس نگران پول نقد برای پرداخت کرایه نباشید. جزیره زیبای کیش چراغ قرمز ندارد! خیابان‌های این شهر آرام، سرعت گیر ندارد. دنده عقب در خیابان‌ها، بوق زدن و صدای آژیر دزد گیر ممنوع می‌باشد. کیش یک منطقه آزاد تجاری است و در خیابان‌های این شهر خودرو‌های لوکس ژاپنی و آمریکایی بیشتر به چشم می‌خورد. قانون‌های رانندگی که در دیگر شهرهای ایران فراموش شده، در این شهر به خوبی رعایت می‌شود.

 

کیش

رفت و آمد در شهر مشهد چگونه است؟

مشهد جزء پر جمعیت‌ترین شهر‌های ایران است که تردد در همه جای شهر خیلی آسان است. در هر خیابانی از شهر باشید تاکسی‌ها منتظر رساندن شما به هر کجا که بخواهید هستند. این تاکسی‌ها مجهز به کیلومترشمار برای محاسبه کرایه مسیر هستند. لازم به ذکر است که اسنپ نیز در این شهر مشغول به کار است. اگر تصمیم‎تان برای سفر به مشهد جدی است، هر چه زودتر تور مشهد نوروز 97 را رزرو کنید و هتل مورد نظرتان را تا قبل از پر شدن برای اقامت رزرو کنید.

مانلی

رفت و آمد در دبی چگونه است؟

حمل و نقل در دبی بسیار آسان و کم هزینه است. برای تعطیلات نوروز اگر این مقصد را انتخاب کرده‌اید، این مطلب راهنمای خوبی برای شما می‌باشد تا در تور دبی نوروز 97 سفری با اطلاعات کامل و کم هزینه داشته باشید. شما می‌توانید هم با استفاده از مترو به مکان‌های گردشگری‌ بروید و هم با تاکسی و اتوبوس، اگر بخواهید با مترو سفر کنید، هزینه‌ی سفر با متروی دبی حداقل 1.8 درهم و حداکثر 6.5 درهم است (بسته به مسافت)، برای استفاده از مترو کارت اعتباری (Nol Card) بخرید. مترو از ساعت 5:30 صبح تا 23 باز است (جمعه‌ها از ساعت 14 تا 24). قطارها واگن مخصوص خانم‌ها هم دارند. همه‌ی ایستگاه‌ها مجهز به دستشویی هستند. یادتان باشد که در متروی دبی، خوردن و نوشیدن و همچنین جویدن آدامس ممنوع است و 100 درهم جریمه دارد. برای تاکسی گرفتن هم باید بدانید که کرایه تاکسی‌ها در دبی بر اساس کیلومتر است. به ازای هر کیلومتر 20 درهم و ماشین‌های بزرگتر 25 درهم است. کرایه تاکسی از فرودگاه به مقصد دیره حدود 35 درهم، به مقصد بور دبی یا بزرگراه شیخ زاید حدود 35 تا 70 درهم و به مقصد جمیرا حدود 45 تا 80 درهم است. نکته بسیار مهم این است که نرخ کرایه با توجه به تغییر ساعت و وضعیت جاده و توقف‌های شما متغیر است.

دبی