به گزارش افکارنیوز،

علی ماهر در خصوص نحوه اختصاص بودجه به بخش خصوصی و دولتی گفت: تعرفه گذاری بیمارستان‌ها بعد از ارائه پیشنهادات شورای عالی بیمه به هیأت دولت تصویب شده و براساس جایگاه بیمارستان‌ها در بخش خصوصی و دولتی تقسیم بندی و بودجه بندی انجام می‌گیرد.

وی افزود: ساخت بیمارستان و تجهیز آن به تخت‌های بیمارستانی با اختصاص بودجه‌های کلان امکان پذیر است براین اساس با حمایت‌های خیرین عمومی، بانک ها، نهاد‌های خصوصی و غیر دولتی می‌توان سهم بالایی از هزینه‌ها را تأمین کرد.

معاون فنی و برنامه ریزی معاونت درمان وزارت بهداشت اذعان داشت: بخش‌های نیمه دولتی، بانک‌ها و وزارت اقتصاد می‌توانند تاثیر زیادی در تأمین سرمایه بخش درمان داشته باشند. این در حالی است که تاکنون مشارکت با شورای اقتصاد موفقیت آمیز بوده و توانسته‌ایم مشارکت بخش خصوصی و دولتی از طریق سرمایه خارجی، هزار تخت بیمارستانی را در بیمارستان‌های تبریز و شیراز تأمین کنیم.

وی یادآور شد: در حال حاضراز حمایت یکی از بانک‌ها در ساخت بیمارستان و چند بانک دیگر در تأمین وام برای ساخت این مراکز بهره‌مند شده ایم.

ماهر در ادامه گفت: در حال حاضر معادل ۱ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار، از طریق سرمایه‌های خارجی توسط کشور کره به ساخت بیمارستان‌های جدید اختصاص یافته است بنابراین ادامه این روند می‌تواند در نوسازی بیمارستان‌ها و بهبود وضعیت درمان کشور نقش به سزایی داشته باشد.