به گزارش افکارنیوز،

حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران با اشاره به خروج خانه نیما یوشیج از ثبت ملی اظهار کرد: خانه‌ نیما یوشیج بیش از 16 سال در ثبت ملی است و بعد به صورت ناگهانی آن را از ثبت خارج می‌کنند، لذا معلوم است که از نظر فیزیکی و معنوی نظارت و محافظتی بر این خانه نمی‌شود.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه 1000 مورد بنای تاریخی در تهران وجود دارد، افزود: متاسفانه از این تعداد خانه‌ها و ابنیه که واجب ارزش میراثی هستند و می‌توان آن‌ها را ثبت کرد، فقط 350 مورد ثبت شدند و 650 مورد دیگر بلاتکلیف و فاقد نظارت‌ هستند.

وی با اشاره به ثبت ملی خانه نیما یوشیج تصریح کرد: همان بخش هم که ثبت شده نظارت خوبی بر آن نیست و خانه نیما یوشیج نمونه‌ای از نتیجه عدم نظارت است.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه ما در خصوص خانه نیما یوشیج تذکر دادیم، خاطر نشان کرد: شهرداری منطقه در حال پیگیری است و مالکان هم دوست دارند برای حفظ این خانه کمک کنند تا به عنوان یک مکان تاریخی باقی بماند.

خلیل آبادی در ادامه امامزاده‌هایی را هم که شجره‌نامه دارند جزء اماکن تاریخی برشمرد و تصریح کرد: شورا می‌تواند نسبت به سهل انگاری در نگهداری این ابنیه ورود کند و تذکر بدهد، اما حفظ آن‌ها بر عهده اوقاف است.