به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ دوم صادق ضرونی رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید اظهار کرد:از حدود دو ماه پیش برخی از شهروندان در تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کردند که فردی با فروشگاه آنان تماس گرفته و سفارش خرید لوازم خانگی را داده و درخواست کرده که این لوازم به آدرسش ارسال و در همان محل نسبت به تسویه حساب اقدام کند، اما در آن محل مورد سرقت از سوی سارقان قرارگرفته و سفارش دهنده نیز ناپدید شده است که بلافاصله تیمی از ماموران کلانتری۱۱۲ ابوسعید رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار دادند.

وی افزود:در تحقیقات مأموران مشخص شد که تمامی مالباختگان به شیوه‌های مشابه مورد سرقت قرار گرفته بودند. آنها در این باره به مأموران پلیس گفتند که سارقان از طریق تماس تلفنی با فروشگاه‌هایشان و ثبت سفارش خرید اجناس مختلف همچون کولر گازی، جاروبرقی، لوازم خودرو و... ، از آنان می‌خواستند که اجناس را به وسیله آژانس یا وانت بار به آدرس ارائه شده بفرستند.

رئیس کلانتری ۱۱۲ ابوسعید ادامه داد:سارقان، محل ارجاع کالا را درمحل های شلوغ، پرتردد و پرترافیک انتخاب می‌کردند تا امکان پارک کردن برای رانندگان خودروهای حامل اجناس وجود نداشته باشد و آنها بتوانند با همین بهانه نقشه خود را اجرایی کنند.

سرهنگ دوم ضرونی با اشاره به شیوه سرقت مالباختگان گفت:راننده باتوجه به نبود جای پارک به ناچار با فرد سفارش دهنده کالا تماس گرفته و اعلام کرده بود که در موقعیت حضور دارد اما جای پارک نیست که در واکنش به این اظهارات متهم از او خواسته بود که خودرو را پایین تر از محل پارک کرده و با فاکتورها برای پرداخت هزینه مراجعه کند که با ترک خودرو و رفتن راننده به محل برای تحویل فاکتور به خریدار، همدستان متهم سریعا به محل پارک خودرو رفته و با سوء استفاده از غفلت رانندگان، اقلام سفارش داده شده را ربوده و با وسیله ای دیگر به سرعت از محل متواری شدند.

 وی گفت:ماموران پلیس در ادامه اقدامات خود با بررسی شیوه و شگرد سارقان و ساعات سرقت‌ها و رصد اطلاعاتی منطقه، سرانجام با وانت باری که یکی از سفارش‌ها را حمل کرده بود، روبه رو شدند و آن را تحت نظر قرار دادند.

 سرهنگ دوم ضرونی گفت: با مراجعه وانت بار با بار لوازم خودرو، راننده خودرو با سفارش دهنده تماس گرفته و خودرو را در گوشه‌ای مقابل یک مرکز درمانی رها کرد، پس از آن متهم اصلی به محل پارک خودرو رفته و در حال سرقت بار خودرو بود که سریعا توسط عوامل کلانتری دستگیر و همراه با شاکی به کلانتری انتقال داده شد.

 وی ادامه داد:متهم که "گل آقا" نام داشت، تحت بازجویی قرار گرفته و با استفاده از استنطاق فنی و روشهای پلیسی به چندین مورد از سرقت به همین روش اعتراف و دو نفر از همدستان خود را نیز معرفی کرد و اقدامات قانونی برای شناسایی و دستگیری آنان در دستور کار قرار گرفت.

 سرهنگ دوم ضرونی ادامه داد: هشت تن از شکات در همان لحظات ابتدایی دستگیری متهم شناسایی، و برای اعلام شکایت به کلانتری مراجعه کردند و پرونده متهم نیز برای سیر مراحل قانونی به دادسرای ناحیه ۱۱ ارسال شد.