به گزارش افکارنیوز،

 سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران بزرگ در اولین همایش معتمدین پلیس و رابطان اجتماعی سازمان‌های دولتی برگزار شد، با اشاره به دستاورد‌های انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون، اظهار کرد: یکی از ویژگی‌های انقلاب اسلامی این است که بر 3 رکن اساسی دین، ولایت مداری و رهبری و مردم استوار است.

این مقام ارشد انتظامی، با تاکید بر این مطلب که اگر قرار باشد پلیس نمره قبولی بگیرد باید این نمره را از مردم بگیرد، افزود: هر فردی در جایگاه مسئولیتی که دارد باید به فکر آرامش مردم باشد و این امر میسر نمی‌شود مگر با مشارکت خود مردم در امور.

وی به معنی امنیت جامعه محور اشاره کرد و گفت: امنیت جامعه محور یعنی استفاده از پتانسیل مردم، یعنی همانطور که در انقلاب و جنگ با اتکا به مردم موفق شدیم، باید امروز نیز نقطه اتکاءمان مردم باشند.

رئیس پلیس پایتخت با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اظهار داشت: پلیس در همه حال، یار، همراه و خادم مردم است و تمام برنامه ریزی و تلاش پلیس جهت ایجاد امنیت برای مردم و جامعه است.

سردار رحیمی، با تاکید بر این مطلب که مردم باید بتوانند مراکز پلیس را همچون خانه خود بدانند، افزود: باید از ظرفیت مردم برای خود مردم استفاده شود و این همایش و اجتماع، نقطه آغازین تعامل با مردم است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، تاسیس و راه اندازی خیرین امنیت را یکی از برنامه‌های پلیس پایتخت در راستای برقراری نظم و امنیت برشمرد و تصریح کرد: اصل اساسی هر فعالیت از ساده تا پیچیده امنیت است و برای ایجاد امنیت و انضباط اجتماعی باید برنامه ریزی و تلاش کرد.

وی با تاکید بر این مطلب که در هیچ محله‌ای نباید شاهد حضور سارق، موادفروش و معتاد باشیم، بیان داشت: اعضای شورای معتمدین محله‌ها می‌توانند در راستای ترویج فرهنگ نظم و انضباط اجتماعی به پلیس یاری دهند.

رئیس پلیس پایتخت در پایان، اظهار داشت: حضور معتمدین محلی در این همایش افتخاری بزرگ برای پلیس و ما افتخار داریم که خادم مردم هستیم.