به گزارش افکارنیوز،

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با اشاره به تداوم آلودگی هوا در کلانشهر‌ها و به‌ویژه تهران، گفت: عبور موج بارشی در اواخر وقت روز چهارشنبه، موجب کاهش غلظت آلاینده‌ها در نقاط آلوده می‌شود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: امروز جوی پایدار در اکثر نقاط کشور وجود دارد که پیامد آن در شهر‌های بزرگ و صنعتی، افزایش آلاینده‌های جوی و ذرات معلق است.

وی ادامه داد: با توجه به تداوم پایداری و سکون جو، انتظار می‌رود روز چهارشنبه نیز تغییرات قابل توجهی در غلظت آلاینده‌های جوی شهر‌های صنعتی و پرجمعیت ایجاد نشود و کیفیت هوا همچنان در شرایط ناسالم برای تمام گروه‌ها تداوم یابد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: از اواخر روز چهارشنبه با عبور موج بارشی از کشور به طور نسبی و تاحدودی از پایداری جو کاسته می‌شود و کیفیت هوا به وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس می‌رسد.

به گفته وظیفه، امروز جریانات خنک شمالی بخش‌هایی از سواحل خزر و شمال شرق را در برمی‌گیرد که پیامد آن کاهش نسبی دما و بارش پراکنده خواهد بود.

وی به عبور موج بارشی در روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت: این موج بارشی در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه بخش‌هایی از سواحل شمالی کشور، البرز مرکزی، البرز شرقی، شمال شرق کشور، دامنه‌های زاگرس جنوبی، زاگرس مرکزی، شرق کشور و استان هرمزگان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: پیامد عبور این موج بارشی، افزایش ابر، بارش باران، کاهش دما و وزش باد موقتی است.

وظیفه، ارومیه با ۴ درجه زیر صفر را سردترین و اهواز با ۲۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران امروز در گرمترین لحظات به ۱۴ درجه بالای صفر رسید.