به گزارش افکارنیوز،

علی الهیارترکمن پیش از ظهر امروز در گردهمایی روسای اداری امور تشکیلات ادارات بازنشتگان و مستمری‌بگیران کشور  در ساختمان شماره یک فرهنگیان مشهد اظهار داشت: در حال حاضر، وزارت آموزش و پرورش مشکلات متعددی دارد که این مشکلات در عملکرد آموزش و پرورش حاشیه ساخته است.

وی ادامه داد: در تئوری‌های فعلی توسعه با توجه به اینکه اصلی‌ترین عامل توسعه آموزش و پرورش است و این عامل مهم می‌تواند نقش بسیاری در توسعه داشته باشد باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه آموزش و پرورش نقش بسیار موثری در توسعه دارد، اضافه کرد: آموزش هم در فرهنگ و هم در اجتماع نقش بسزایی دارد و وزارت آموزش و پرورش و نهادهای مربوطه می‌توانند نقش خود را در این فرآیند به خوبی ایفا کنند.

الهیارترکمن افزود: نگاه خود را باید نسبت به آموزش و پرورش از حالت گذرا بودن خارج کنیم، امروزه مطالبات خانواده‌ها، دولت و حتی نمایندگان مجلس به آموزش و پرورش بالا بوده و خود این نهاد هم از جامعه و دولت مطالباتی دارند.

وی با تاکید بر اینکه تحلیل رویه یکی از اصلی‌ترین نیازهای ما در آموزش و پرورش است، بیان کرد: کسری بودجه وجود دارد، اما اثرات کسری بودجه در تمام تحلیل‌های اقتصادی یک معلول است، می‌توان گفت، کلیدی‌ترین مشکل آموزش و پرورش کسری بودجه است، اما همه مشکلات به کسری بودجه ختم نمی‌شود، بلکه عوامل دیگری هم دخیل است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش متذکر شد: آموزش و پرورش، 760 منطقه در کل کشور دارد که 730 منطقه آن در منطقه عملیاتی است. 

الهیارترکمن از شناسنامه‌دار شدن مدارس در سال تحصیلی آینده خبر داد و در ادامه یادآور شد: برای سال تحصیلی آینده، شناسنامه مدارس کشور باید تدوین شده، همچنین باید ساختار تشکیلاتی مدارس مشخص شود.