به گزارش افکارنیوز،

سردار محمد رضا مهماندار در خصوص تکلیف طرح زوج و فرد در سال 97 گفت: هیچ برنامه ای برای تغییر در طرح زوج و فرد در سال آینده وجود ندارد و این طرح مانند سال 96 اجرا می‌شود و پولی کردن طرح زوج و فرد نیز به تصویب نرسید.

وی در خصوص طرح ترافیک ۹۷ نیز گفت: این طرح نیز نسبت به سال ۹۶ به جز شیوه پرداخت و مبلغ آن تغییرات اساسی ندارد.

رئیس پلیس راهور تهران با بیان اینکه طرح پیشنهادی شهرداری با الزامات ناجا تعدیل شد، افزود: بر این اساس طرح ترافیک پیشنهادی شهرداری با 3 الزام ناجا یعنی افزایش نداشتن آلودگی هوا، ترافیک و فشار مضاعف بر مردم تعدیل شد و بدین ترتیب سقف مجوزهای طرح ترافیک روزانه از ۱۲۹ هزار مورد به ۱۰۳ هزار مورد کاهش یافت.

وی تاکید کرد: تا زمانی که شهرداری تهران زیرساخت های طرح ترافیک جدید مانند دوربین‌های خروجی طرح را نصب نکند، این طرح قابل اجرا نیست چرا که شیوه جدید پرداخت بر مبنای زمان ورود و خروج در این طرح است.

رئیس پلیس راهور تهران با اشاره به اینکه تا کنون هیچ دوربینی در این خصوص نصب نشده است، گفت: قطعا پلیس تا زمانی که این دوربین‌ها نصب و توسط پلیس تست نشوند، اجازه اجرای طرح جدید را نمی‌دهد.

وی در پاسخ به این که بدین ترتیب با ثبت‌نام نکردن طرح ترافیک 97 توسط شهرداری تهران تکلیف این طرح در سال آینده چه می‌شود تصریح کرد: دارندگان طرح ترافیک 96 تا زمانی که زیرساخت‌های طرح جدید مهیا نشود همچنان می‌توانند با کارت‌های خود در طرح ترافیک تردد کنند.