به گزارش ايسنا، سردار احمدرضا رادان در حاشيه همايش سراسري روساي پليس مبارزه با قاچاق كالا و ارز با بيان اينكه مسير مبارزه با قاچاق يك مسير سخت و پيچيده است گفت: متاسفانه امروز قانون مبارزه با اين امر مهم مربوط به ۷۰ سال پيش است كه اين قانون ممكن است در زمان خود بسيار اثرگذار بوده است اما قانون جديد ميتواند موضوع مبارزه با قاچاق را هدفمند كند.

وی با بیان اینکه با ابلاغ قانون جدید می‌توان مسیر سهل و آسان قاچاق کالا را برای مجرمان پیچیده‌تر کرد گفت: قانون جدید تمامی راه‌های فراری را که صاحبان سرمایه می‌توانستند از خلاهای قانونی استفاده کنند، پر کرده است.

رادان با بیان اینکه بر اساس قانون جدید جرایم مبارزه با قاچاق افزایش یافته و برخوردها شدیدتر شده است. گفت: با ابلاغ قانون جدید راه مبارزه آسان‌تر خواهد شد.

وی با بیان اینکه با پیروی از این قانون جدید دستاوردهای مهمی محقق می‌شود گفت: به نظر می‌رسد با اجرایی شدن این قانون جدید اشتغال، سرمایه‌گذاری و سطح امید به تولید داخلی در کشور افزایش می‌یابد.

برخورد با افرادی که اقدام به جذب و پخش آگهی در شبکه‌های ماهواره‌ای می‌کنند

رادان همچنین در مورد تبلیغات ماهواره‌ای نیز با بیان اینکه همواره عنوان شده است که تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای ممنوع است و با افرادی که اقدام به جذب آگهی و پخش آن می‌کنند برخورد خواهد شد گفت: در ستاد جرایم، تلفن‌هایی را نیز که برای ثبت سفارش در تبلیغات ماهواره‌ای عنوان شده بود، برخورد و رسیدگی شد.

آخرین تذکر؛ تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای پیگرد قانونی دارد

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه با تعدادی از افرادی که به امر جذب آگهی روی آورده بودند، برخورد شد گفت: به عنوان آخرین تذکر عنوان می‌کنم که تبلیغ در شبکه‌های ماهواره‌ای خلاف و مورد پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

رادان با اشاره به راهاندازي شبكه بازار گفت: خوشبختانه راهاندازي شبكه بازار يك اقدام مناسب بود كه در بحث ثبت، سفارش و معرفي كالا بسيار خوب عمل ميكند و اگر فروشندهاي نياز به تبليغ كالاي خود دارد، ميتواند از اين شبكه استفاده كند.