به گزارش افکارنیوز،

شاهین فتحی معاون عملیات سازمان امداد و نجات حمعیت هلال احمر در خصوص اجرای عملیات سیل و آبگرفتگی طی ٤٨ ساعت گذشته در استان‌های کشور اظهار کرد:٧ استان کشور از جمله ایلام، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمانشاه و یزد متاثر از سیل و آبگرفتگی بودند.

وی افزود:۱۶۷ امدادگر هلال احمر در قالب ۲۷ گروه امدادی به ۲۰۲ نفر که گرفتار سیل شده بودند در ۱۳ شهر و روستا امدادرسانی کردند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: همچنین امدادگران به ۱۰۹ نفر خدمات اسکان اضطراری دادند و ۱۷ نفر را که در سیلاب گرفتار شده بودند نجات دادند و آن‌ها را به مناطق امن منتقل کردند و در بین افراد گرفتار در سیل، ۲۰ تخته چادر توزیع شده است.

فتحی با بیان اینکه برخی از منازل مسکونی به دلیل بارش زیاد باران دچار آبگرفتگی شده بود، گفت: امدادگران هلال احمر با استفاده از دستگاه‌های پمپاژ، آب ورودی به ۵ منزل مسکونی را تخلیه کردند.

وی بیان کرد: ۷ خودرو هم در مسیر سیلاب گرفتار شده بود که با کمک امدادگران رها سازی شد.

معاون عملیات امداد و نجات هلال احمر همچنین در خصوص اجرای عملیات برف و کولاک از ساعت ۴ تا ۶ صبح ۸ اسفندماه گفت: ١٢ استان از جمله آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان، قزوین، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، گلستان، لرستان و مازندران طی ۴ روز گذشته متاثر از بارش برف و کولاک بودند.

فتحی در خصوص امدادرسانی به افراد گرفتار در کولاک بیان کرد: ۹۸ امدادگر در قالب ۲۷ گروه در ۱۸ محور به ۸۹۴ نفر که در برف و کولاک گرفتار شده بودند، امدادرسانی کردند.

وی افزود: در این مدت به ۵۰ نفر خدمات اسکان اضطراری داده شد و همچنین ۱۶۸ خودرو گرفتار در برف رها سازی شدند.