به گزارش افکارنیوز،

داوودی افزود: با توجه به مکاتبات سازمان مدیریت بحران و پس از تعیین شرکت مشاور درباره اجرای مقاومت سازه‌ای برای ساختمان معروف به پلاک ۲۰۱ در خیابان آزادی نبش جمالزاده شمالی، مقرر شد این شرکت با هزینه مالک اقدام به مقاوم سازی کند که این اقدام برای طبقات سوم تا نوزدهم انجام شده است. اما طبقات منفی ۱و ۲ و نیز اول تا سوم علی رغم فروش واحدها توسط مالک ، تاکنون هیچ اقدامی مبنی بر مقاومت سازه انجام نداده‌اند.

به گفته شهردار ناحیه ۳ منطقه ۱۱ این ساختمان نوساز که هنوز از شهرداری پایان کار نگرفته و مراحل پایانی ساخت خود را می گذراند ؛ به دلیل عدم همکاری ذی نفعان طبقات یاد شده ؛ موضوع چندین بار در منطقه مطرح و به کمیسیون رفع خطر ارجاع داده شد که با توجه به گزارش‌های شرکت مشاور و نیز کارشناس فنی شهرداری رأی به پلمب و تعطیلی ساختمان و الزام مالک به اجرای مقاومت سازه‌ای صادر شد و متأسفانه علی رغم اخطارهای مکرر اقدامی در مورد رفع خطر طبقات منفی یک و دو و اول تا سوم انجام نشده است.

داوودی خاطرنشان کرد: طی روز گذشته و امروز تعطیلی و پلمب این ساختمان با دستور قضایی از معاونت دادستانی و سرپرست دادسرای ویژه شهرداری ها طی دو مرحله انجام شد.