به گزارش افکارنیوز،

محمدعلی نجفی در اختتامیه هشتمین پارالمپیاد ورزشی محلات شهر تهران ویژه جانبازان و معلولان که صبح امروز در مجتمع فرهنگی ورزشی قمر بنی هاشم(ع) برگزار شد، اظهار کرد: ورزش مقوله بسیار مهم و حائز اهمیتی است که شهرداری تهران ویژه‌ای به آن داشته و دارد. بخشی از مأموریت‌های ذاتی شهرداری تهران کمک به توسعه ورزش همگانی و ورزش‌های تفریحی است.

شهردار تهران بیان کرد: اگر بخواهیم شهری سرشار و شکوفا را در زمینه‌های مختلف داشته باشیم باید توجه ویژه‌ای را به سلامتی، شادابی و سرزندگی داشته باشیم که تمامی این مقوله‌ها در ورزش نهفته است.مدیریت شهری به عنوان متولی شهر وظایفی را در حوزه ورزش همگانی و ورزش‌های تفریحی دارد و در این مسیر تلاش می‌شود با همراهی شورای شهر تهران زندگی همراه با آسایش و آرامش برای شهروندان فراهم شود.در سال‌های گذشته توجه ویژه ای به مقوله ورزش توسط شهرداری تهران شده و اقدامات خوبی نیز انجام گرفته است و تلاش می‌شود در این دوره این اقدامات با سرعت بیشتری انجام شود.

شهردار تهران تصریح کرد: در این دوره از مدیریت شهری تلاش ما براین است توجه ویژه ای را به ورزش جانبازان و معلولان داشته باشیم. ورزش جدا از جنبه‌های ایجابی جنبه های سلبی نیز دارد و می‌تواند از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی در جامعه جلوگیری کند.

وی ادامه داد: متأسفانه شرایط شهر تهران برای تردد جانبازان و معلولان فراهم نیست و ما شاهد هستیم این گروه از جامعه زمان بیشتری را در منازل خود نسبت به افراد عادی طی می‌کند و ما تلاش می‌کنیم در این دوره از مدیریت شهری شرایط لازم برای جابجایی این قشر از جامعه فراهم شود.

شهردار تهران همچنین به کمبود امکانات ورزشی ویژه جانبازان و معلولان در سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: باید تلاش شود مجموعه‌های ورزشی نظیر مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم ویژه جانبازان و معلولان در سطح شهر تهران گسترش یابد و یا اینکه از امکانات ورزشی فراهم شده در سطح جامعه به گونه‌ای استفاده شود که شرایط حضور جانبازان و معلولان فراهم شود.

نجفی در پایان از برنامه‌ریزی مدیریت شهری جهت جابجایی معلولان و جانبازان در سطح شهر تهران خبر داد و گفت: در این بخش نیز با کمبودهایی روبرو هستیم که تلاش می‌شود در این دوره از مدیریت شهری این کمبودها و نواقص برطرف شود.