به گزارش افکارنیوز،

سرهنگ محمدرضا اکبری معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، اظهار داشت: در آستانه فرا رسیدن نوروز، عموم مردم برای استقبال از بهار طبیعت، در حال نظافت منزل و خانه تکانی هستند و در این میان، برخی افراد کلاهبردار نیز با سوء استفاده از این شرایط،  اقدام به چاپ آگهی برای ارائه خدمات در منازل و قالیشویی می کنند.

وی افزود: این افراد سودجو ضمن تبلیغات گسترده در سطح شهر یا با ارسال پیامک یا تبلیغ در فضای مجازی با حضور در منازل شهروندان و استفاده از ترفندهای مختلف کلاهبرداری یا سرقت می کنند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی ناجا، ضمن توصیه به شهروندان تصریح کرد: به آگهی‌های مندرج در مطبوعات، بروشورهای تبلیغاتی در معابر عمومی، فضای مجازی و ... در خصوص ارائه خدمات نظافت منزل و یا قالیشویی اعتماد نکنید و برای اطمینان از صحت تبلیغات، ابتدا باید به سایت اتحادیه قالیشویان مراجعه و سپس در خصوص شناسایی مراکز مجاز دارای پروانه کسب، اطمینان حاصل کنید.

سرهنگ اکبری در توصیه به شهروندان با بیان اینکه هنگام به کارگیری افراد تحت عنوان نظافتچی و ... منزل را تحت هیچ شرایطی ترک نکنید، گفت: در این شرایط مراقب اشیاء و اموال قیمتی خود باشید، چرا که احتمال سرقت ،کلاهبرداری و ... وجود دارد.