به گزارش افکارنیوز،

سازمان ثبت احوال پیش از این اعلام کرده بود که اعتبار کارت‌های ملی نمونه قدیم که از سال ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۹ است تا پایان سال ۱۳۹۶ به اتمام می‌رسد و از آغاز سال ۹۷ این کارت‌ها فاقد اعتبار خواهد بود، اما کارت ملی نمونه قدیم بعداز تاریخ ۱۳۸۹ همچنان دارای اعتبار است.

این موضوع باعث شده است که شمار مراجعه کنندگان برای دریافت کارت هوشمند ملی در روز‌های پایانی سال نسبت به دیگر ایام، حتی ماه گذشته افزایش یابد و این افزایش هم با خود مشکلاتی را به همراه داشت.

از جمله این مشکلات این است که برخی افراد مرحله پیش ثبت را در پایگاه سازمان ثبت احوال از خانه، ادارات پست، کافی نت و دفتر پیشخوان انجام داده اند که در این راستا هزینه ۲۰۰ هزار ریال بابت ثبت نام از حساب آن‌ها کسر شده است این در حالی است که شماری از آنان موفق به ادامه ثبت نام نشده اند و برخی هم به ناچار در ادامه روند ثبت نام دوباره همین مبلغ را پرداخت کرده اند.

متقاضیان برای دریافت کارت هوشمند ملی در مجموع حداکثر ۳۱ هزار تومان باید پرداخت کنندکه از این رقم ۱۱ هزار تومان بابت هزینه صدور کارت و تحویل آن است و ۲۰ هزار تومان هم به خزانه دولت واریز می‌شود.

متقاضیان برای دریافت کارت هوشمند ملی می‌توانند از طریق سامانه www.ncr.ir به طور رایگان پیش ثبت نام کنند و یا با مراجعه به یکی از دفاتر پیشخوان دولت یا دفاتر پستی مرحله پیش ثبت نام را انجام دهند.

برای صدور کارت هوشمند ملی تمهیدات خاصی اندیشیده شده است تا برای افراد متقاضی از ۱۵ روز تا حداکثر یک ماه این کارت صادر شود.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال در مورد مشکلات ایجاد شده در روند پیش ثبت نام گفت:در حال حاضر تمهیداتی پیش بینی شده است که تا طی مرحله پایانی ثبت نام، هزینه‌ای از متقاضیان کسر نشود و این در صورتی است که تا یک ماه پیش هنوز مراحل ثبت نام به پایان نرسیده بود این هزینه کسر می‌شد.

وی افزود: گاهی اوقات اینترنت مشکل دارد و روند ثبت نام تا پرداخت هزینه پیش نرفته و بنابر براین هزینه‌ای از متقاضی کسر نشده است که وی می‌تواند دو باره این روند را طی کند.

محمدعلی بیگی خاطرنشان کرد:، اما زمانی اتفاق می‌افتد که متقاضی پیش ثبت نام کرده و هزینه هم پرداخت شده، اما سیستم قطع شده و فرد برای ادامه روند ثبت نام دوباره و گاهی هم سه بار هزینه ثبت نام را پرداخت کرده است.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال گفت::سازمان ثبت احوال اطلاعات کامل این افراد را کامل در اختیار دارد و هزینه مازاد پرداخت شده این افراد را به حساب آن‌ها تا ۷۲ ساعت عودت می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد:، اما چنانچه این هزینه تا ۷۲ ساعت به آن‌ها عودت داده نشد به این افراد اجازه ثبت نام مجدد داده می‌شود که دیگر هزینه‌ای هم پرداخت نکنند.

بیگی اعلام کرد: اگر چناچه این اتفاق نیفتاد، این افراد می‌توانند از طریق شماره تلفن ۶۰۹۰۲۷۱۶ و ۶۰۹۰۲۶۷۵ (حوزه خدمات شهروندی ثبت احوال) که در پایگاه این سازمان موجود است این موضوع را پیگیری کنند.

وی در مورد افرادی که دارای تراکنش موفق بودند و هزینه ثبت نام بیش از یک بار از حساب آن‌ها کسر شده است نیز افزود: البته شمار این افراد در سراسر کشور بیش از چند ۱۰ نفر نیست و از آن‌ها لیستی تهیه شده است و مبلغ اضافی ۲ تا ۳ هفته به حساب این افراد بازگردانده می‌شود.

بیگی تاکید کرد: چنانچه در این زمینه مشکلی پیش آمد، متقاضیان می‌توانند با شماره تلفن ۶۰۹۰۲۲۰۵ دفتر درآمد سازمان ثبت احوال تماس بگیرند.

مدیرکل دفتر نوسازی و تحول اداری سازمان ثبت احوال گفت: یکی از مشکلات ما این است که مردم هنوز به ثبت نام اینترنتی عادت نکرده اند یا اینکه قادر به ثبت نام یا استفاده از این سیستم نیستند که به طور تقریبی ۳۰ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

در حدود ۶۴ میلیون نفر بالای ۱۵ سال در کشور واجد دریافت کارت هوشمند ملی هستند که در حال حاضر نزدیک به ۳۴ میلیون نفر کارت هوشمند ملی دریافت کره اند.