به گزارش افکارنیوز،

محسن هاشمی که برای حضور در نشست شورا‌های اسلامی مراکز استان‌های سراسر کشور به سمنان سفر کرده بود اظهار داشت: شورای شهر تهران برای کاهش آلودگی هوای این شهر راهکار‌های مختلفی مدنظر دارد که توسعه حمل‌ونقل عمومی و حمل‌ونقل ریلی انبوه بر یکی از راهکار‌های شورای شهر تهران برای کاهش آلودگی است.

وی با بیان اینکه در راستای کاهش مصرف سوخت خودروها، موتورسیکلت‌ها، کامیون و اتوبوس‌ها اقداماتی در حال انجام است تصریح کرد: توجه ویژه به فضای سبز در کلان‌شهر بزرگ تهران یکی دیگر از اقداماتی است که در راستای کاهش آلودگی در این شهر انجام می‌شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران نشست امروز مجمع مشورتی شورا‌های اسلامی مراکز استان‌ها را دومین نشست این رؤسا عنوان کرد و گفت: رؤسای شورا‌های اسلامی مراکز استان‌ها هر چند وقت دور هم جمع می‌شوند و مسائل و مشکلات حوزه خود را بررسی می‌کنند که نخستین نشست در تهران و امروز نیز میزبانی این نشست با سمنان بوده است.

هاشمی با بیان اینکه در نشست رؤسای شورا‌های اسلامی مراکز استان‌ها همفکری لازم برای حل مشکلات انجام می‌شود خاطرنشان کرد: در پایان نشست نتیجه تبادل افکار به شورای عالی استان‌ها می‌رود و پس از آن از طریق دولت و مجلس مشکلات شهر‌ها و کلان‌شهر‌ها بررسی و برطرف می‌شود.

وی با اشاره به نشست امروز رؤسای شورا‌های اسلامی مراکز استان‌ها در سمنان گفت: امروز کمیسیون‌های فرهنگی، اجتماعی، خدمات شهری و محیط‌زیست، توسعه و عمران و امور اقتصادی نشست‌هایی را داشتند که نتیجه این نشست‌ها فردا در جمع رؤسای شورا‌های مراکز استان‌ها مطرح می‌شود و در صورت تصویب به شورای عالی استان‌ها ارسال می‌شود.

به گزارش تسنیم محسن هاشمی امروز برای حضور در نشست رؤسای شورا‌های اسلامی مراکز استان‌های کشور که در سمنان در حال برگزاری است به این شهر سفر کرده است.