به گزارش افکارنیوز،

علیرضا قنادان با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی برای پوشش مسافران در روز‌های پایانی سال تمهیدات ویژه‌ای را درنظر گرفته است، گفت: مسیر‌هایی که ازدحام مسافران در آن‌ها بیشتر است شناسایی شده و سرویس‌دهی به آن‌ها در اولویت قرار گرفته است.

قنادان درخصوص استقرار ون‌های رایگان در بهشت زهرا (س) گفت: تعداد ۱۵۰ دستگاه تاکسی ون در پنجشنبه آخر سال بصورت رایگان شهروندان را در داخل بهشت زهرا (س) از ایستگاه مترو تا قطعات بهشت زهرا جابجا می‌کنند.

همچنین افزایش خدمات رسانی در ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها و راه آهن از دیگر برنامه‌های طرح استقبال از بهار ۹۶ سازمان تاکسیرانی خواهد بود.

وی در ادامه از استقرار تاکسی‌ها در اطراف مراکز خرید و بازار سخن گفت و افزود: سرویس‌دهی در خطوط تاکسی به صورت ویژه در حال انجام است و گشت‌های نظارتی نیز به صورت ویژه بر روی فعالیت تاکسی‌ها نظارت می‌کنند.

قنادان با بیان اینکه برای پوشش مراکز خرید و بازار در روز‌های پایانی سال با استقرار ون‌های ویژه درصدد انتقال هرچه سریع‌تر مسافران هستیم، گفت: علاوه بر تزریق ون و نظارت حداکثری، تمهیداتی اندیشیده شده که شیفت‌بندی تاکسی‌ها طولانی‌تر شوند.

قنادان با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی برای کسب رضایت حداکثری مسافران اقدام به کنترل مستمر و سریع می‌کند، گفت: در میادین و نقاط پرمسافر نیز تاکسی‌های بیشتری تزریق شده تا در روز‌های پایانی سال شهروندان تهرانی با مشکلی در این زمینه روبرو نباشند.

قنادان در ادامه به اجرای برنامه‌های فرهنگی سازمان تاکسیرانی در ایام نوروز اشاره و اظهار کرد: نصب پرچم «سال نو مبارک» و توزیع لوح فشرده، مشتمل بر ترانه‌های مرتبط با فصل بهار و ایام نوروز در ۱۰ هزار تاکسی شهر تهران در حال انجام است. همچنین فضاسازی و آذین بندی پایانه‌ها و ایجاد فضا‌های متناسب با فصل بهار و نوروز و نصب المان‌های حجمی در ۱۰ پایانه شهر تهران، با مشارکت شرکت‌های خصوصی تاکسیرانی و همکاری سازمان زیباسازی در حال جانمایی می‌باشد.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی ادامه داد: خطوط تاکسی موقتی برای استقبال و بدرقه گردشگران نوروزی شهر تهران ایجاد شده است تا در ایام نوروز سرویس رسانی مطلوبی را به مسافران ارائه دهیم.

وی ادامه داد: همچنین از طریق ستاد گردشگری ۱۰۰ نقطه گردشگری که در شهر تهران وجود دارد به سازمان تاکسیرانی معرفی شده است تا در ایام نوروز خدمات رسانی ویژه‌ای به گردشگران در این نقاط داشته باشیم.