به گزارش افکارنیوز،

آتشپاد بهزاد بزرگزاد پیرامون آتش‌سوزی عظیم در کارخانه تولید یونولیت در شهرک صنعتی جی اصفهان اظهار داشت: این آتش‌سوزی بسیار گسترده بوده و گاز سمی تولید شده از سوختن یونولیت و پلی استایلن بسیار خطرناک در این عملیات خطر اطفای حریق را افزایش داده بود.

وی پیرامون این عملیات گفت: آتش‌نشانان از چهار طرف برای اطفای این حریق وارد عمل شدند و نگذاشتن این آتش‌سوزی به اطراف سرایت کند. در این عملیات از دستگاه کف و فوم برای خاموش کردن آتش استفاده شد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی اصفهان از حضور ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی در عملیات خاموش کردن آتش کارخانه یونولیت سازی خبر داد و افزود: ۱۲ خودرو سنگین و دو خودروی دستگاه تنفسی به محل آتش‌سوزی اعزام شدند، ۵۰ نفر آتش‌نشان و ده نفر مسئول در موقعیت مذکور حضور پیدا کردند.

بزرگزاد تصریح کرد: در ساعت ۱۷ و ۱۵ دقیقه اعلام حریق شد و ایستگاه آتش‌نشانی شهرک در مدت سه دقیقه به محل آتش‌سوزی رسید و آتش‌نشانان ایستگاه دیگر شهری به دلیل دور از منطقه بودن ظرف مدت ۹ دقیقه در محل حاضر شدند.

وی اضافه کرد: این عملیات در حدود یک ساعت به طول انجامید و حریق بسیار گسترده، خطرناک، مسموم‌کننده و سمی، بدون آسیب جانی اطفا شده است.