به گزارش افکارنیوز،

علی‌رضا قدمی امروز اظهار کرد: با توجه به اینکه سفر‌های نوروزی در پیش است لازم است رانندگان به توصیه‌ها توجه کنند تا شاهد مشکلی نباشیم از جمله این موارد توجه به تابلو‌ها و علائم راهنمایی و رانندگی به ویژه مناطق مسکونی است با توجه به افزایش آمار فوتی عابران پیاده ضرورت این مهم احساس می‌شود.

وی افزود: در زمان مواجه شدن با ترافیک توصیه ما به رانندگان این بوده که وارد شانه خاکی جاده نشوند و با صبوری و پرهیز از عجله به رانندگی ادامه دهند.

رئیس پلیس راه مازندران بیان کرد: با توجه به اینکه احتمال برف و بوران متصور است کماکان توصیه ما به رانندگان این است که خودرو‌های آنان مجهز به تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیرچرخ باشد.

قدمی با تأکید بر استراحت کافی رانندگان قبل، طول و هنگام بازگشت از سفر‌های نوروزی، خاطرنشان کرد: همچنین کنترل سلامت فنی وسایل نقلیه زمان سفر نیز مورد تأکید است.

آغاز محدودیت‌های ترافیکی نوروزی از فردا در محور‌های مازندران

وی با اشاره به اعمال محدودیت‌های ترافیکی نوروزی در محور‌های مازندران از فردا ۲۴ اسفند ماه، اظهار کرد: تردد تمامی موتورسیکلت‌ها در تعطیلات نوروزی در تمامی بزرگراه‌ها و آزادراه‌های مازندران ممنوع است.

رئیس پلیس راه مازندران با اعلام اینکه تردد تمامی تریلی، کامیون و کامیونت‌ها از محور کندوان همچنان ممنوع است، افزود: تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ۶ روز بعد روز‌های پنج‌شنبه ۲۴، جمعه ۲۵، دوشنبه ۲۸، سه‌شنبه ۲۹ اسفند و همچنین هشتم فروردین ماه سال ۹۷ از مرزن‌آباد به سمت کرج ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۸ همان روز تا ساعت ۶ روز بعد از کرج به‌سمت مرزن‌آباد به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

این مسؤول ادامه داد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۲ روز‌های چهارم، ۱۲، ۱۳ و ۱۷ فروردین ماه تا ساعت ۳ روز بعد از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ همان روز‌ها تا ساعت سه روز بعد از مرزن‌آباد به سمت کرج به‌صورت یک‌طرفه است.

قدمی به ممنوع بودن تمامی تریلی‌ها از محور هراز اشاره کرد و افزود: تردد انواع کامیون و کامیونت از ساعت ۶ تا ۲۴ روز‌های پنج‌شنبه ۲۴ و جمعه ۲۵، ساعت ۱۲ روز‌های یک‌شنبه ۲۷، دوشنبه و سه‌شنبه ۲۹، ۲۸ اسفند ماه امسال و همچنین روز‌های چهارم،۹، ۱۰، ۱۶ و ۱۷ فروردین ماه امسال از این محور ممنوع است.

وی یادآور شد: تردد تمامی وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ روز جمعه سوم، شنبه چهارم، یک‌شنبه ۱۲، دوشنبه ۱۳ و جمعه ۱۷ فروردین ماه سال ۹۷ تا ساعت دو بامداد روز بعد از رودهن به سمت آب‌اسک ممنوع بوده و با اعلام مأموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۵ تا ساعت دو بامداد روز بعد از آب‌اسک به سمت رودهن به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

رئیس پلیس راه مازندران در پایان خاطرنشان کرد: تردد تمامی تریلی‌ها از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز‌های جمعه ۲۵ و دوشنبه ۲۸ اسفند ماه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روز‌های سه‌شنبه ۲۹ تا چهارم و همچنین روز‌های ۹ و ۱۶ فروردین ماه امسال از تهران به قائم‌شهر و بالعکس ممنوع اعلام شده است.