به گزارش افکارنیوز،

همایون فراست دندانپزشک در خصوص مراقبت از سلامت دندان در ایام عید گفت: مصرف شیرینی و شکلات به اندازه مناسب به جز افرادی که بیماری دیابت دارند، ایرادی ندارد. 

وی افزود: خوردن آجیل به دندان آسیبی نمی‌رساند ولی آجیل‌هایی که پوسته سفت دارند و افراد با دندان آن را می‌شکند، به ترمیم‌های کامپوزیتی و قسمت‌های پرشده آسیب می‌رساند و احتمال شکستگی دندان را بالا می‌برد. 

فراست اظهار داشت: افراد در صورت ممکن از میوه‌های خشک و کشمش و موادی که شیرینی طبیعی دارند مصرف کنند تا آسیب کمتری به دندان‌ها وارد شود.

وی به افرادی که در ایام عید به مسافرت می‌روند اشاره کرد و گفت: در مسافرت معمولاً کمتر به بهداشت دهان و دندان رسیدگی می‌شود و افراد کمتر از منزل مسواک، خمیردندان و دهان‌شویه استفاده می‌کنند که این مورد در کنار مصرف بالای شیرینی در ایام عید، دندان‌ها را آسیب‌پذیرتر می‌کند. 

این دندانپزشک در پایان توصیه کرد: در ایام عید، افراد چه در مسافرت یا در منزل بهداشت دهان و دندان را رعایت کنند؛ مسواک بزنند و از دهانشویه استفاده کنند.

استفاده نکردن از نوشابه‌ها در سر سفره‌ غذاهای عید و رعایت نکات بهداشتی از ضروریات است تا در تعطیلات عید که پزشک‌ها هم در تعطیلات هستند، گرفتار دندان درد نشویم.