به گزارش افکارنیوز،
هفته پیش مشخص شد که محمدعلی نجفی در اداره کلانشهر تهران عاجز مانده و درنتیجه استعفا داد. هر چند مشخص بود که نجفی توانایی مدیریت شهر تهران را ندارد اما زودتر از آن چیزی که انتظار می رفت شهردار تهران از مسئولیت خود جا زد و کناره گیری کرد.
 
در ادامه ۱۱ مورد از دلایل ناکارآمدی شهردار تهران از انتصاب تا استعفا را می‌خوانید:


۱. انتصاب‌های پرحاشیه

انتصاب‌های پرحاشیه نجفی در انتخاب معاونین، و بکارگیری آقازاده‌ها و صاحبان ژن خوب درپست‌های کلیدی وحساس مدیریتی، سر و صدای فراوانی به پا کرد و موجب اعتراض برخی اعضای شورای شهر شد.
 
۲. هوای کثیف، خیابان‌های شلوغ 

در دوره مدیریت جدید شهرداری تهران، معضلات پایتخت مثل آلودگی هوا، ترافیک و... بیش از پیش رخ نمود. برخی منتقدان، ضعف مدیریت و ناکارآمد بودن آرایش جدید شهرداری را به عنوان علت مطرح کردند.
 
۳. بریز و بپاش و گلریزان

خرید ۲۱ خودرو پرشیای صفر و ۲۱ تبلت لوکس اپل برای اعضا شورای شهر اولین خرید جنجالی شورای شهر بود؛ اهدای ۳۱ میلیون تومان بن خرید فروشگاه به اعضای شورا نیز این عملکرد اشرافی را تایید کرد

۴.رسوایی زلزله تهران

غیبت شهردار پایتخت در ستاد مدیریت بحران در هنگام زلزله، جرقه رسوایی عدم حضور این مقام مسئول در تهران را کلید زد؛ شهرداری که پایتخت را از کیش مدیریت می‌کند!
 
۵. آب رفتن منابع اربعین

هرچند زائران اباعبدالله به خدمات شهرداری تهران در مسیر پیاده روی اربعین عادت کرده بودند، اما شهردار جدید تهران اعلام کرد امسال با توان کمتر و فقط در ایران به زائران خدمت رسانی خواهد کرد!
 
۶. فاجعه برفی پایتخت

برف بهمن ماه تهران آزمون کارآمدی عملکرد شهردار تهران از رسوایی زلزله بود؛ اما شهردار تهران علی‌رغم هشدار هواشناسی از پس این بحران هم برنیامد و عملیات برف روبی در تهران بیش از آنچه که باید به طول انجامید.
 
۷. اعتراضات درون سازمانی

عدم پرداخت حقوق کارگران خط ۷ مترو و توسل شهرداری به نیروی انتظامی برای آرام کردن اوضاع، موضوع ویدئویی بود که اسفندماه ۹۶ از نارضایتی کارگران از نا رقابتی کارگران نیرو‌های شهرداری حکایت می‌کرد.
 
۸. حاشیه‌های یک جشن جنجالی

حرکات موزون در حضور شهردار تهران، تیتری بود که در روز‌های پس از روز زن روی دکه روزنامه فروشی‌ها خودنمایی می‌کرد. در نهایت نجفی بابت حضور در مراسم رقص دخترکان در برج میلاد عذرخواهی کرد و قول پیگیری داد.
 
۹.  پروژه‌های ناتمام

نجفی نه تنها پروژه‌های فرهنگی شهرداری را تعطیل کرد، بلکه برخی پروژه‌های عمرانی شهرداری قبل نظیر تونل، پل و خط ۷ مترو را تعطیل کرد تا بودجه و توان اجرایی بیشتری را برای شهرداری ذخیره سازد!
 
۱۰. اعلام خداحافظی به بهانه کسالت

نجفی که عدم توانایی جسمی اش در جلسات طولانی شهرداری بیش از هر چیز به چشم می‌آمد و پیش از این نیز کرسی میراث فرهنگی را به دلیل عارضه قلبی از دست داده بود، این روز‌ها مشکوک به ابتلا به سرطان است.
 
۱۱. رها کردن مسئولیت با اعلام استعفا 

شهردار پایتخت سرانجام ۲۳ اسفند ۹۶ تسلیم ناکارآمدی خودش شد و چهارمین پست خود در دوره دولت تدبیر و امید را کمتر از یک سال نیمه کاره رها کرد.