به گزارش افکارنیوز،

حالا که چند روزی به بهار بیشتر باقی نمانده، می‌توان با ایده‌های ساده و بدون نیاز به لوازم گران قیمت خانه را نو کرد. در این یادداشت برای شما ایده‌هایی ساده و زیبا داریم، برای بهاری شدن فضای خانه. با ما همراه باشید.

۷ ایده برای بهاری کردن خانه

 از وسایل قدیمی یا دورریختنی استفاده کنید

حتما شما هم در خانه فنجان یا قوری‌هایی دارید که شکسته یا کهنه هستند. شما بدون هیچ تغییری و به سادگی می‌توانید از این وسایل دورریختی به عنوان گلدان استفاده کنید. برای گل‌های درون آن می‌توانید از پوتوس که یک گیاه رونده است یا بنفشه آفریقایی که در تمام طول سال گل می‌دهد، استفاده کنید.

 ۷ ایده برای بهاری کردن خانه

 

کوسن‌هایتان با پارچه‌های رنگارنگ نو کنید

کوسن‌هایی با پارچه‌های نخ، پشم و مخمل مناسب فصل سرد سال هستند. همان طور که شما با تغییر فصل لباس‌هایتان را نو می‌کنید باید لباس کوسن‌ها را هم تغییر دهید. برای این کار می‌توانید از پارچه کتان با رنگ‌های شاد استفاده کنید. اگر این پارچه‌ها خیلی ساده هستند و شما قلاب بافی بلد هستید، از این هنر برای زیباتر کردن کوسن‌هایتان استفاده کنید.

 

۷ ایده برای بهاری کردن خانه

 از گل‌های طبیعی کمک بگیرید

برای زیباتر کردن فضای آپارتمان‌تان از گل‌‌ها و گیاهانی با برگ‌های پهن و به رنگ سبز یا صورتی کمک بگیرید. اگر می‌خواهید برای آپارتمان‌تان گلدان بخرید؛ حسن یوسف، سانسوریا، دراسنا انتخاب‌های خوبی هستید. اگر در فکر استفاده از گل‌های شاخه‌ای هستید، حتما آنها را در گلدانی با رنگ تیره قرار دهید تا جلوه بیشتری به خود بگیرند.

 

 ۷ ایده برای بهاری کردن خانه

شمع‌های معطر با رایحه بهاری

شمع‌های معطر با رایحه بهاری علاوه بر اینکه خانه شما را خوشبو می‌کند، حال و هوایی شاعرانه نیز به آن می‌بخشد. اگر نمی‌خواهید برای خرید شمع معطر هزینه کنید، یکی از راه‌حل‌ها برای ساخت آن ریختن پارافین و گذاشتن فیتیله در پوست پرتقال یا نارنج است. البته می‌توانید داخل شمع خود اسانس‌هایی همچون وانیل یا برگ نعناع بریزید و از عطر آن لذت ببرید.

۷ ایده برای بهاری کردن خانه

پرده‌های حریر را جایگزین پرده‌های زمستانی کنید

بهار فصلی است که باید پنجره‌ها را به روی آن باز کرد. برای این کار کافی است که پرده‌های حریر را با پرده‌های ضخیم و زمستانی جایگزین کنید. لازم نیست پرده‌های گران قیمت بخرید، همین که پارچه پرده‌تان گلدار باشد؛ فضای خانه بهاری خواهد شد. می‌توانید پارچه پرده را با کوسن‌ها نیز هماهنگ کنید.

۷ ایده برای بهاری کردن خانه

 با لباس‌های کهنه پادری درست کنید

 حتما با این مشکل مواجه شده‌اید که با لباس‌های کهنه‌تان چه کنید. می‌توانید لباس‌های کهنه را با قیچی به نوارهای کوچک تقسیم کنید و آن‌ها را به هم ببافید. سپس بافته‌هایتان را با نخ به هم بدوزید تا از هم باز نشود. این پادری زیبا و رنگارنگ به خانه شما فضایی بهاری می‌بخشد.

۷ ایده برای بهاری کردن خانه

 با وسایل دورریختنی لوستر بسازید

داشتن لوستر زیبا در خانه همیشه نیاز به صرف هزینه زیاد ندارد، بلکه می‌توانید با کمی خلاقیت این لوستر را خودتان بسازید. برای این کار به چند تکه قلاب بافی شده که بلااستفاده یا کاردست خودتان است، به علاوه چسب کاغذ دیواری یا انواع چسب‌های بیرنگ دیگر و یک بادکنک نیاز دارید. ابتدا تکه‌های قلاب بافی را با چسب و به صورت منظم روی بادکنک بچسبانید. پس از خشک شدن بادکنک را بترکانید و لامپ را از داخل آن رد کنید.