به گزارش افکارنیوز،
عزیز فیلی اظهار داشت: بقایای دیگری از پیکر‌های جانباختگان در روز‌های گذشته و پیش از بارندگی‌های اخیر توسط تیم‌های اعزامی و نیرو‌های امدادی کشف شد، ولی تاکنون شرایط نامساعد هوایی اجازه انتقال بقایای این پیکر‌ها را نداده است.

وی تصریح کرد: تاکنون و از زمان آغاز عملیات جست و جوی پیکر‌های جانباختگان این سانحه دلخراش ۱۲۶ بافت انسانی تحویل پزشکی قانونی استان شده است.

فیلی ادامه داد: بر اساس اعلام پزشکی قانونی استان تاکنون ۴۶ نفر از جان باختگان این سانحه هوایی احراز هویت و تحویل خانواده‌های آنان شده است.

وی ابراز داشت: با توجه به دستور استاندار عملیات جست و جوی بقایای پیکر‌ها حتی در ایام تعطیلات نوروز متوقف نخواهد شد.

فیلی با بیان اینکه از زمان بروز این سانحه هوایی تاکنون سه لایه برفی بر روی محل سقوط هواپیما باریده است، گفت: در برخی از محل‌های سقوط هواپیما عمق برف حتی به بالای ۴ متر نیز می‌رسد.

وی با توجه به شرایط سخت عملیات جست و جو در ارتفاع چهارهزار متری پازن پیر دنا و دهلیز‌های یخی اطراف محل سقوط، افزود: هر لحظه احتمال سقوط بهمن به ویژه با گرم شدن هوا وجود دارد.

فیلی تصریح کرد: در روز‌های آینده بیش از ۱۴۵ نفر از تیم‌های متخصص و واکنش سریع از استان‌های مختلف از جمله اردبیل، زنجان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، مرکزی، البرز و سازمان امداد و نجات هلال احمر جمهوری اسلامی در زمان‌های تعیین شده برای یافتن بقایای پیکر‌های جانباختگان در استان حضور خواهند یافت.

وی تاکید کرد: عملیات جست و جوی بقایای پیکر‌ها به ویژه در شرایط سخت و احتمال خطر بهمن و عبور از دهلیز‌های یخی تنها توسط نیرو‌های متخصص و مجرب امکان پذیر است.

پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن ماه گذشته در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.

این هواپیما از نوع‌ای تی آر ۷۲ پس از ۵۵ دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.

این هواپیما هر روز دو پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران به یاسوج انجام می‌داد که در هر نوبت به طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر را جا به جا می‌کرد.