به گزارش افکارنیوز،
 سید مرتضی طباطبایی افزود:مرکز وصال شیرازی طبق روال همیشگی از ۸ صبح تا ۸ شب و مرکز تازه تاسیس ستاری از ۸ صبح تا ۷ شب در تمامی روز‌های آغازین سال نو فعال هستند.

وی ادامه داد: مرکز ستاری فقط در ۲۹ اسفند ۹۶ و ۱۳ فروردین ۹۷ با سه ساعت کاهش تا ۴ عصر، داوطلبان اهدای خون را پذیرش می‌کند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران با بیان اینکه مرکز پیروزی نیز از اول تا دوازدهم فروردین از ۸ صبح تا ۳ عصر برای مراجعه ساکنان شرق تهران دایر است، افزود: سه مرکز ورامین، شهرری و شهریار فقط در روز‌های غیر تعطیل نوروز یعنی ۵ تا ۹ فروردین از ۸ صبح تا ۳ عصر فعال هستند.

طباطبایی گفت::در حال حاضر ذخیره خون استان تهران با توجه به شبکه خون خوب است، اما همچنان نیاز به اهدای خون داریم و از هموطنان تقاضا داریم که برای اهدای خون و نجات جان بیماران نیازمند به خون و فرآورده‌های آن به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه نیاز به خون همیشگی است، تاکید کرد:در پایان سال به دلیل افزایش سفر‌های نوروزی و همین طور تعداد حوادث رانندگی و افزایش عمل‌های جراحی نیاز به خون و فرآورد‌های آن نیز افزایش می‌یابد، بنابر این از هموطنان نیک اندیش و خیرخواه می‌خواهیم که مانند همیشه به کمک بیمارن نیازمند به خون بشتابند.

وی اعلام کرد: برای اهدای خون، اهداکنندگان با سابقه و همین طور اهداکنندگان مستمر (با سابقه اهدای حداقل دو بار اهدا در سال) در اولویت هستند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران تاکید کرد: بانوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند و ازبانوان هم می‌خواهیم برای اهدای خون نیز پیش قدم باشند و بیش از پیش به این کار نوع دوستانه اقدام کنند.

در نوروز ۹۶ نزدیک به ۱۰ هزار نفر به مراکز اهدای خون استان تهران مراجعه کرده و ۸ هزار و ۲۱۵ نفر خون اهدا کردند. ۵۲ درصد این افراد از اهداکنندگان مستمر خون بودند و سهم آقایان ۹۶ درصد و خانم‌ها تنها ۴ درصد بوده است.