به گزارش افکارنیوز،

قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا پیش از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان، اظهار کرد: به لطف خداوند و حمایت‎های سطح کشور و تلاش‎های همرزمان وضعیت خوبی دارد و همه برای تحویل سال آماده‎اند.

وی با بیان اینکه بستر‌های مرزی و مناطق مرزی در نقاط مختلف اعم از مرز‌های شمالی، جنوبی، شرق و غرب بکر و برای حضور گردشگران آماده است، بیان کرد: با وجود فتنه‎انگیزی استکبار در کشور‌های همسایه مرز‌های امنی داریم و مرز‌های حوزه خلیج فارس، دریای خزر، مناطق کوهستانی، مناطق کویری و جاذبه‌های تاریخی شرق آماده حضور گردشگران و سرمایه‎گذاران هستند.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه استان گلستان از مناطق مرزی بدون مشکل محسوب می‎شود، تصریح کرد: استان گلستان از استان‎های مهم کشور است و با کشور ترکمنستان بیش از ۴۳۰ کیلومتر مرز مشترک دارد.

رضایی از تدوین و اجرای طرح حریم امنیتی مرز در راستای مدیریت مرز‌های استان گلستان طی سال‎جاری خبر داد و گفت: این طرح در شورای امنیت و کارگروه ویژه مرز کشور به تصویب رسید، این طرح در راستای مدیریت مطلوب در مرز‌ها است که در آن مناطق قرمز و زرد مشخص شده است.

وی اضافه کرد: مسؤولان و همکاران ما در مرزبانی استان گلستان محدودیت‎ها، قابلیت‌ها و اختیارات این مصوبه را به اطلاع مرزنشینان و مسؤولان ذی‎ربط برسانند تا مدیریت مرز‌ها به بهترین نحو انجام شود.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از راه‎اندازی کارگروه ویژه مرز در نیمه نخست سال آینده با مسؤولیت وزیر کشور در استان گلستان خبر داد و افزود: در راستای این کارگروه طرح جامعی تنظیم و اجرا می‎شود که نویدی برای مرزنشینان و مدیریت خوب در حوضه دریا و خشکی است.

رضایی گفت: در قرارگاه نوروزی استان گلستان اتفاقات و برنامه‎های خوبی در نظر گرفته شده تا در ایام نوروز برای مرزنشینان ایام شادی و سروری را رقم بزنند.

وی با اشاره به درگیری گروه تروریستی در مرز سراوان، گفت: بر اثر اتفاقی که در مرز سراوان افتاد یک گروه تروریستی با مرزبانان و همکاران مرزبان ما در سپاه درگیر شدند که این توطئه در همان نقطه صفر مرزی خنثی شد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی ادامه داد: براساس آخرین اخبار دو جنازه باقی ماند و چهار جنازه را با خود حمل کردند که ۶ تروریست و فریب‎خورده به هلاکت رسیدند و خودروی حامل مواد انفجاری نیز در آن نقطه خنثی شد.

رضایی به وضعیت سرباز مفقود مرزبانی در مرز میرجاوه اشاره و ابراز کرد: این مسأله از دغدغه‎های جدی ما است، پیگیری‎هایی داریم و امید است بتوانیم به زودی این سرباز عزیز را به آغوش خانواده بازگردانیم، اما متأسفانه تاکنون موفق نشدیم.

وی گفت: در حال حاضر این سرباز زنده و سلامت است و امیدواریم در اولین فرصت به آغوش خانواده و مرزبانی بازگردد.

فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه یکی از معضلات جدی ما قاچاق به‎ویژه قاچاق کالا و مواد مخدر است، خاطرنشان کرد: مرزبانی علاوه‎بر وظیفه ذاتی و قانونی خود که مانع تردد‌های غیرمجاز می‌شود با قاچاق هم برخورد می‎کند.

رضایی تصریح کرد: در سال‎جاری بیش از ۷۱ تن موادمخدر در مرز‌های شرقی کشور کشف شد و در بحث کالا‌های قاچاق نیز کالا‌هایی که در اقتصاد مقاومتی اثر دارند و جزو هدف‎های جدی ما هستند در برخی کالا‌ها از ۱.۵ تا هفت برابر افزایش کشفیات برای مقابله با قاچاق داشتیم که این مهم نتیجه عملکرد هدفمند مرزبانی در سراسر کشور است.