به گزارش افکارنیوز،

مجید فراهانی رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران در بازدید از ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران اظهار کرد: تهران علی رغم پتانسیل‌های خوبی که برای گردشگری و تهرانگردی دارد، متاسفانه به عنوان مقصد گردشگری در جهان و در ایران شناخته نمی‌شود. مقایسه ظرفیت‌های گردشگری تهران با شهر‌های دیگر ایران نشان می‌دهد این پتانسیل بالا و فهرست اماکن دیدنی تهران قابل توجه است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران افزود: تهران در ایام عید خلوت می‌شود و مسافرت زیادی به تهران صورت نمی‌گیرد و حتی گردشگران خارجی که به ایران وارد می‌شوند، برای دیدن تهران نمی‌آیند، بلکه مقصد آنان شهر‌های دیگری، چون مشهد، تبریز، یزد، اصفهان و غیره است.

وی با اشاره به دلایل مختلف اینکه تهران مقصد گردشگری مردم نیست، افزود: ما به اندازه کافی جاذبه‌های تهران را تبلیغ و به مردم معرفی نکردیم که این اقدام ارزشمند ستاد گردشگری نوروزی شهرداری تهران طی چند ساله گذشته در راستای معرفی اماکن گردشگری به مردم است که باید گسترده‌تر شود.

فراهانی تصریح کرد: ما در بسیاری موارد خدمات خوبی به مردم ارائه می‌دهیم، اما تبلیغ خوبی نمی‌کنیم. باید در صدا وسیما و مطبوعات و رسانه‌ها و حتی در شهر‌های بزرگ کشور، شهر تهران و اماکن تاریخی و گردشگری آن تبلیغ و معرفی شود.

وی اذعان داشت: شبکه‌های بین المللی تبلیغ گردشگری کشور‌های مختلف را به نمایش می‌گذارند، اما تبلیغ گردشگری ایران در شبکه‌های پربیننده جهانی، چون سی ان ان، بی بی سی، یورونیوز مشاهده نمی‌شود. این نشان می‌دهد باید تیزر‌های تبلیغاتی در این حوزه آماده و تبلیغ شود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران، سرمایه گذاری برای گسترش جاذبه‌ها را از دیگر ضرورت‌ها عنوان کرد و گفت: شهرداری تهران باید به جای تصدی گری اقدامات اجرایی گردشگری، به عنوان سیاستگذار با سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی بر اساس تجربیات کشور‌های پیشرفته در جهت توسعه زیرساخت‌های گردشگری گام بردارد.

وی ادامه داد: شهرداری تهران باید ضمن معرفی پتانسیل‌های سرمایه گذاری، زمین در اختیار سرمایه گذار قرار دهد و مجوز دهد تا این زمینه رشد ظرفیت‌های گردشگری فراهم شود.

فراهانی با بیان اینکه گردشگری جزو ۵ صنعت برتر جهان است، افزود: کشور‌ها از گردشگری درآمد خوبی کسب می‌کنند. به عنوان نمونه درآمد گردشگری ترکیه بیشتر از درآمد نفت ماست یا درآمد گردشگری امارات از کل درآمد نفتی این کشور بیشتر است؛ بنابراین اگر ما به دنبال توسعه اقتصاد محلی و ملی هستیم یکی از راه‌ها سرمایه گذاری در گردشگری است.

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: پرداختن به مقوله گردشگری و توسعه آن در کشور باعث خنثی سازی توطئه دشمنانی می‌شود که درصدد سیاه نمایی و نمایش چهره منزوی از ایران در افکار عمومی دنیا هستند و با آن مقابله می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: هر گردشگری که از خارج از کشور به ایران سفر می‌کند با مشاهده برخورد خوب و فرهنگ بالای مردم و میهمان نوازی آنان و جاذبه‌های گردشگری ایران و تهران دیدگاهش نسبت به سیاه نمایی‌ها و تصویرسازی چهره خشن از کشور ما تغییر می‌کند و این تبلیغی است برای ما که سرمایه‌های بیشتری به ایران وارد شود و از فشار‌های بین المللی دشمنان ایران جلوگیری می‌کند.

فراهانی با تاکید بر اینکه امروز گردشگری در ایران هم استراتژی است و هم تاکتیکی، خاطرنشان کرد: اگر ما به دنبال توسعه اقتصادی ملی و محلی و توسعه شهری هستیم باید به گردشگری رجوع کنیم و این موضوع اختصاص به ایام عید ندارد، هر چند که فرصت بسیار خوبی است که از تعطیلات برای بازدید فضا‌های دیدنی تهران بهره ببریم.