به گزارش افکارنیوز،

سردار اسکندر مؤمنی پیش از ظهر امروز در بازدید از ایستگاه پلیس راه سمنان ـ دامغان و بررسی ترافیک عبوری از محور تهران ـ مشهد در محدوده استان سمنان اظهار کرد: امسال به‌عنوان سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است و همه ما از تمام ظرفیت‌های سازمانی خود استفاده می‌کنیم تا فعالیت‌ها به تولید و اشتغال در کشور منجر شود.

وی تصریح کرد: تعطیلات نوروز در کشور ما منحصربه‌فرد است و مردم پس از یک سال کاری به مدت دو هفته به سفر می‌روند و این امر بسیار پسندیده و مطلوب است.

جانشین فرمانده کل ناجا بیان کرد: آمارها حاکی از افزایش سفر به‌صورت سالانه است و امسال نیز شاهد افزایش میزان سفرها بوده‌ایم.

مؤمنی بیان کرد: در سال 96 حدود 2 میلیون نفر گواهینامه جدید گرفتند و حدود یک میلیون خودروی جدید وارد جاده‌های کشور شد.

وی تصریح کرد: هر کدام از سازمان‌ها وظایفی دارند که باید آن را به انجام برسانند، اگر انجام این تلاش‌ها در سایه تعامل و همکاری باشد، منجر به هم‌افزایی خواهد شد.

جانشین فرمانده کل ناجا بیان کرد: در استان سمنان نهایت همراهی، همدلی و وفاق وجود دارد و این امر از تلاش همه مسؤولان و به‌خصوص استاندار سمنان حکایت دارد.

مؤمنی گفت: امنیت به‌عنوان یک زیرساخت در جامعه مطرح است و رشد و توسعه کشور حاصل امنیت موجود است.‌

وی افزود: باید از مردم به خاطر همکاری عالی و بسیار خوبشان با پلیس در بخش اول سفرها تشکر کنیم و برای دور دوم سفرها و بازگشت مسافران نیز آمادگی کامل داریم.

جانشین فرمانده کل ناجا ادامه داد: 85 درصد از تصادفات منجر به فوت ناشی از خستگی رانندگان، سرعت و سبقت غیرمجاز است.

مؤمنی گفت: بیش از 80 درصد از تصادفات منجر به فوت در استان سمنان ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان است.

وی تصریح کرد: در 24 ساعت گذشته، بیش از 70 درصد از تصادفات منجر به فوت در جاده‌های کشور ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان بوده است.

جانشین فرمانده کل ناجا ادامه داد: سمنان، استانی با جمعیت کم اما با وسعتی برابر با چندین کشور دنیاست؛ تلاش می‌کنیم تا در سال 1397 در بخش‌های مختلف یاریگر مسؤولان استان بوده و تقویت‌های لازم را به انجام رسانیم.

مؤمنی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های استان سمنان، افزایش استراحتگاه‌ها و پایگاه‌های تفریحی مسافران در جاده‌های استان است.

وی بیان کرد: از ابتدای اجرای طرح نوروزی، شرایط قابل قبولی هم در حوزه امنیت و هم در فعالیت‌های ترافیکی در استان سمنان حاکم بوده است.

جانشین فرمانده کل ناجا اضافه کرد: از نیروهای مستقر در جاده‌های استان سمنان می‌خواهم از ابتدای شب به‌منظور کاهش تصادفات و افزایش امنیت، چراغ گردان‌های تجهیزات نقلیه پلیس را روشن نگه دارند؛ اگر همین اقدام کوچک نیز بتواند جان حتی یک نفر را نجات دهد، ارزشمند است.