به گزارش افکارنیوز،
احد وظیفه افزود: امروز (۱۱ فروردین) در مناطقی از غرب، جنوب غرب، جنوب و بخش‌هایی از مرکز کشور پدیده گرد و خاک مشاهده می‌شود که انتظار می‌رود از اواخر وقت از غلظت آن کاسته شود. بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، امروز در استان‌های ساحلی خزر، خراسان شمالی و رضوی، ارتفاعات شرقی البرز، برخی نقاط اردبیل، شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی، رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید و در برخی نقاط بوشهر، فارس و کرمان بارش پراکنده و وزش باد پیش بینی می‌شود. شدت بارش امروز نیز متعلق به استان گلستان و شمال خراسان شمالی خواهد بود.

وی افزود: فردا (۱۲ فروردین) رگبار باران، رعد وبرق و وزش باد شدید در خراسان رضوی، برخی نقاط استان‌های کرمان، شرق یزد، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و بارش پراکنده در سواحل مرکزی و شرقی رخ خواهد داد. روز دوشنبه (۱۳ فروردین) بارش پراکنده در خراسان رضوی و جنوبی پیش بینی می‌شود. امروز و فردا در استان‌های واقع در شمال شرق و شرق وزش باد شدید و گاهی گرد وخاک پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز دریای خزر و امروز و فردا نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس به سبب وزش باد شدید مواج پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: امروز در استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران، قم، سمنان، البرز، قزوین، شرق اصفهان وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود. همچنین به دنبال کاهش دمای رخ داده در نوار شمالی کشور طی امروز، این روند در روز یکشنبه در استان خراسان رضوی بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.

وی در پایان گفت: بیشینه دمای استان تهران در روز یکشنبه (۱۲ فروردین ماه) ۲۲ و کمینه آن ۱۳ درجه سانتیگراد پیش بینی شده است. آسمان پایتخت نیز صاف تا قسمتی ابری خواهد بود و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود. در روز دوشنبه (۱۳ فروردین ماه) نیز دمای هوای این استان در گرم‌ترین ساعت روز به ۲۴ درجه سانتیگراد و در سردترین ساعت به ۱۴ درجه سانتیگراد خواهد رسید. وضعیت جوی نیز کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و احتمال بارش پراکندهپیش بینی می‌شود.