به گزارش افکارنیوز،

سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه‌ای به تشریح وضعیت جوی کشور در روزهای آتی تا پایان هفته پرداخت؛ متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:

با توجه به خروج سامانه بارشی از کشور در طول روز طبیعت آسمان غالب استانهای کشور صاف خواهد بود. تنها در برخی نقاط خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی رگبارهای پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود.

در ساعات بعدازظهر این روز در نیمه شرقی کشور وزش باد متوسط انتظار می‌رود؛ در سواحل استان گیلان و غرب مازندران نیز هوا نیمه ابری خواهد بود. 

روز سه شنبه بارش پراکنده باران همراه با وزش باد شدید در شمال استان‌های آذربایجان‌های شرقی، غربی و اردبیل پیش‌بینی می‌شود؛ در سایر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهد بود.

طی روز چهارشنبه با ورود یک سامانه بارشی، بارش پراکنده باران ابتدا در استانهای آذربایجانهای شرقی و غربی و اردبیل و سپس بارش باران همراه با کاهش قابل ملاحظه دما در استانهای گیلان و مازندران روی می‌دهد. دریا در این روز مواج خواهد بود.

در روز پنجشنبه بارش پراکنده گاهی با رعدوبرق در غرب، جنوب غرب، مرکز و شمال شرق کشور انتظار می رود. با تقویت این سامانه در روز جمعه  بارش مناطق  غرب، جنوب غرب و مرکز را فرا می گیرد که بیشترین بارش در استانهای واقع در غرب کشور روی می دهد.