به گزارش افکارنیوز،

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، از مراجعه ۴ میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر نوروزی به هزار پایگاه سازمان جوانان هلال احمر خبر داد.

 مسعود حبیبی با اشاره به مراجعه ۴میلیون و ۶۵۰ هزار مسافر به پایگاه‌های سازمان جوانان در سراسر کشور گفت: از این تعداد ۴ میلیون ۳۵۰ هزار نفر به پایگاه های ثابت و ۳۰۰ هزار نفر به پایگاه های سیار سازمان جوانان هلال احمر مراجعه کردند.

وی، تعداد جوانان داوطلب مشارکت کننده در این طرح را ۲۴ هزارو ۲۱۲ نفر اعلام کرد و افزود: ۳۵۰ هزار مسافر از خدمات سلامت این پایگاه ها بهرمند شدند.

حبیبی ادامه داد: گرفتن فشار و قند خون و ارایه مشاوره های پیشگیری از اعتیاد و ایدز از جمله خدمات سلامت در هزار پایگاه سازمان جوانان هلال احمر برشمرد.

وی با اشاره به فضاهای دوستار کودک که در کنار پایگاه های سازمان جوانان هلال احمر برپاه بوده است، گفت: در این ۱۵ روز ۴۱۵ هزار کودک از این فضا استفاده کردند.

وی افزود: فضای دوستدار کودک با کمک کارشناسان علوم تربیتی، علوم رفتاری و روان شناسان، طراحی شده، بازی ها و اشعار کودکان به صورت هوشمند برگزار شد.

حبیبی خدمات پایگاه های سازمان جوانان در نوروز را محدود به ارایه خدمات سلامت ندانست و گفت: ۴۰۰ هزار نفر میثاق‌نامه کمپین «نه به تصادفات» را امضاء کردند. در این کمپین خطرات سانحه ساز رانندگی به رانندگانی که به این پایگاه مراجعه می کردند منتقل می شد.