به گزارش افکارنیوز،

علی الهیارترکمن با اشاره وضعیت دختران حادثه‌دیده شین‌آبادی، افزود: در این حادثه ۲۸ نفر از دختران دانش‌آموز دچار  سوختگی شدید شدند که متأسفانه دو نفر از این دانش آموزان فوت و ۲۶ نفر از دانش آموزان مصدوم و از آن زمان تاکنون مراحل درمان تعدادی از این دختران، به طور مستمر و زیر نظر پزشکان متخصص در تهران ادامه دارد.

وی با اشاره به مصوبه ۲۳۶۲۰۲/۳۸۲۸۳  مورخ ۱ اسفندماه ۹۱ هیئت‌ وزیران اظهار کرد: بر اساس این مصوبه برای هر یک از دستگاه‌های مسئول شرح وظایفی مشخص‌شده است که به‌طور کلی رسیدگی به امور تحصیلی و آموزشی این کودکان بر عهده وزارت آموزش‌ و پرورش و رسیدگی به امور درمانی این دختران بر عهده وزارت بهداشت و درمان گذاشته‌ شده است.

معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی با اشاره به وظایفی که طبق مصوبه هیئت‌وزیران بر عهده وزارت آموزش‌ و پرورش گذاشته‌ شده است، بیان کرد: این وزارتخانه متولی امنیت شغلی دانش آموزان و رسیدگی به امور تحصیلی آنان بوده که با یاری خداوند متعال تا به امروز این وظایف انجام و در حال پیگیری بوده و رضایتمندی نسبی دانش آموزان و خانواده‌های آنان را همراه داشته است.

وی در ادامه افزود: در خصوص رسیدگی به وضعیت تحصیلی دانش آموزان حادثه‌دیده شین‌آبادی، این وزارت ضمن بهره‌مندی از معلمان مجرب و مهیا نمودن محیط آموزشی و برگزاری کلاس‌های تقویتی و فوق‌برنامه در مدرسه و یا منزل، نسبت به تکمیل و تجهیز کلاس‌های درس و تهیه وسایل و تجهیزات کمک‌آموزشی و ایجاد فضای مناسب برای ادامه تحصیل و همچنین پیگیری امور تحصیلی توسط مشاورین باتجربه به‌منظور جلوگیری از افت درسی این عزیزان، اقدامات لازم را انجام داده است.

وی در مورد هزینه‌های آموزشی این دختران افزود: تمامی هزینه‌های ایاب ذهاب و اسکان و هزینه‌های جانبی دانش آموزان از زمان حادثه تا به امروز از محل اعتبارات ابلاغی، توسط اداره آموزش‌ و پرورش شهرستان پیرانشهر پرداخت می شود.

الهیار ترکمن با اشاره به پرداخت دیه این کودکان اظهار داشت: دیه کامل این دانش آموزان از محل قرارداد بیمه حوادث دانش‌آموزی توسط شرکت بیمه ایران پرداخت‌ شده است. مضاف بر اینکه برای هر یک از این دانش آموزان دو بیمه‌نامه عمر و پس‌انداز رایگان صادر شده است.

وی در ادامه افزود: وزارت آموزش‌ و پرورش از زمان وقوع حادثه به‌منظور معالجه و درمان این دانش آموزان تا بهبودی کامل و همچنین کاهش دغدغه‌های خانواده‌های این عزیزان، اقدامات لازم را جهت پذیرش آنها در بیمارستان‌های تخصصی کشور از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام داده است.

الهیار ترکمن با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت: موضوع درمان و پرداخت هزینه‌های مرتبط با دانش آموزان شین‌آبادی بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بوده است که در این خصوص دانش آموزان از زمان وقوع حادثه به‌تناوب و نیاز در بیمارستان‌های تخصصی آن وزارت تحت درمان می‌باشند و مسئولیت تأمین و پرداخت هزینه‌های بیمارستان مذکور با توجه به طولانی بودن مدت درمان این دانش آموزان و تا زمان بهبودی کامل بر عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

وی با اشاره به مصوبه هیئت دولت گفت: موضوع پرداخت مستمری به دانش آموزان شین‌آباد به وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی محول شده است.