به گزارش افکارنیوز،

مونا 28ساله سابقه دوبار ازدواج دارد، از همسر اول یک دختر 12ساله و از همسر دوم یک پسر 3ساله دارد.

مونا پس از جدایی از همسر اولش، با مردی 26ساله به‌نام عباس آشنا می‌شود، وی از فروشندگان و البته مصرف کنندگان مواد مخدر بوده و همینک در یک خانه تیمی به‌همراه همسر و فرزندش و جمعی از فروشندگان مواد زندگی می‌کند.

مریم قنبری مددکار اجتماعی مؤسسه خیریه مهرآفرین شعبه کرج در خصوص شرایط مونا و زندگی‌اش می‌گوید: یک بار که برای سرکشی به خانه مونا رفتم با منظره عجیبی روبه‌رو شدم و دیدم که بهرام فرزند مونا بین مصرف کنندگان مواد نشسته است.

وی می‌افزاید: مونا و همسرش عباس زندگی خوبی را نداشتند و مرتب با یکدیگر دعوا می‌کردند و در یکی از همین دعوا‌ها و درگیری‌ها، عباس با چاقو به همسرش حمله و وی را مجروح می‌کند.

این مددکار ادامه می‌دهد: پس از این درگیری، مونا به‌همراه فرزندش خانه را ترک کی‌کند و چند روزی را دریکی از خانه‌های دوستش که از قضا وی نیز معتاد بوده می‌گذراند.

قنبری ادامه می‌دهد: بعد از این ماجرا به خانه مادر مونا مراجعه کردم و از وی خواستم درصورتی که خبری از مونا پیدا کرد موضوع را به مؤسسه مهرآفرین اطلاع بدهد.

دو هفته پس از این موضوع و به‌حسب اتفاق مونا را در حالی که ماسک زده بود که شناخته نشود دیدم، از او خواستم تا به‌همراه من برای درمان به کمپ بیاید و وی نیز راضی شد اما بعد از گذشت چند روز در کمپ درگیر شده در نهایت از کمپ فرار کرد.

با این شرایط ما (مؤسسه) اقدامات لازم را برای سپردن بهرام به بهزیستی آغاز کردیم اما در این زمینه با کارشکنی‌های بسیاری از سوی سازمان بهزیستی روبه‌رو شدیم و در نهایت توانستیم حکم سرپرستی بهرام را از دادگاه گرفته و وی را به یکی از شیرخوارگاه‌های بهزیستی بسپاریم.

وی در خصوص آخرین وضعیت پدر و مادر بهرام نیز بیان می‌کند: در حال حاضر خبری از مادر نیست و پدر بهرام نیز در همان خانه ساکن است. اما انتظار ما از اورژانس اجتماعی سازمان بهزیستی مداخله فوری در لحظه است، وقتی گزارش‌های این‌چنینی می‌رسد بحث زمان خیلی مهم است چون این افراد زندگی شناوری دارند و به‌سرعت محل زندگی خود را تغییر می‌دهند و ممکن است کودک دیگر قابل ردیابی نباشد و اگر مهرآفرین مستقیماً وارد عمل نشده بود و دستور قاضی را نمی‌گرفت ممکن بود بهرام در مسیر اعتیاد خیلی وقایع تلخ از کودک‌آزاری گرفته تا رهایی را تجربه کند.