به گزارش افکارنیوز،

چندی پیش در جلسه علنی شورای شهر تهران پیشنهاداتی برای نرخ بلیت مترو در سال 97 داده شد، بر اساس این پیشنهادات بهای بلیت مترو حومه به تهران به 2000 تومان و بلیت مترو شهری به 1000 تومان و همچنین بلیت مترو فرودگاه امام خمینی (ره) به 10 هزار تومان افزایش می‌یافت.

این پیشنهاد با مخالفت چند تن از اعضای شورای شهر به تصویب رسید و به فرمانداری تهران ارسال شد. اعضای فرمانداری با این پیشنهاد مخالفت کردند و گفتند اگر نرخ بلیت پیشنهادی یک درصد هم از نرخ تورم بیشتر باشد، آن را قبول نمی‌کنیم.

همین عامل باعث شد بار دیگر در جلسه شورا به موضوع نرخ بلیت مترو در سال 97 رسیدگی شود. در پینشهاد جدید قیمت بلیت مترو حومه به تهران 1500 تومان، درون‌شهری 1000 تومان و فرودگاه امام خمینی(ره) 7 هزار و 500 تومان مطرح شد که به تصویب رسید و فرمانداری تهران نیز با این نرخ موافقت کرد، اما فرمانداری بار دیگر تغییراتی در این مصوبه ایجاد کرده است.

محمد قانبیلی عضو هیئت تطبیق فرمانداری تهران در این باره گفت: پیشنهاد اعضای فرمانداری تهران این است که نرخ بلیت مترو حومه به تهران از 1500 تومان به 1000 تومان کاهش یابد.

وی افزود: این پیشنهاد به صحن شورا می‌رود و به احتمال زیاد اعضای شورا این پیشنهاد را بپذیرند، چراکه در جلسه‌ با اعضای شورا و نمایندگان شرکت مترو این پیشنهاد و دلایل آن مطرح شد و آن‌ها موافقت کردند.

قانبیلی تاکید کرد: نرخ مصوب بلیت مترو در سال 97 از اول اردیبهشت لحاظ می‌شود.