به گزارش افکارنیوز،
باقری گفت: در جهت اجرای ساعات آموزشی در دوره ابتدایی و به دلیل شرایط خاص شهر تهران و تعطیلات به وجود آمده ناشی از ورود آلاینده‌ها و آلودگی هوا، فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی شهر تهران حداقل تا تاریخ ۱۳/۳/۹۷ برقرار است.

وی افزود: به منظور جبران ساعات درسی و بر اساس مصوبات شورای معاونین و شورای مدیران مناطق، با عنایت به بند ۱/۱۳ برنامه درس ملی، زمان آموزش در دوره ابتدایی حداقل ۹۲۵ ساعت در طول سال تحصیلی بوده، بنابراین تاکید می‌گردد تمامی فعالیت‌های آموزشی مدارس دوره ابتدایی حداقل تا ۱۳/۳/۹۷ دایر و باید نسبت به ارائه محتوای آموزشی کتاب‌های درسی اقدام شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران، فعالیت پایه‌های اول تا پنجم ابتدایی را تا تاریخ ۹/۳/۹۷ اعلام نموده و گفت: مدارس ابتدایی باید نسبت به ارائه برنامه‌های آموزشی و درسی و تعمیق فعالیت‌های یادگیری تا زمان فوق الذکر اقدام نمایند و از این تاریخ به بعد نیز نسبت به برگزاری برنامه جشن یادگیری و برنامه ریزی سال تحصیلی آینده برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: با استناد به مصوبه هشتصد و پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش مورخ ۲۲/۱/۹۱ با موضوع اجرای آزمون هماهنگ منطقه‌ای در پایه ششم، لازم است همچون سنوات گذشته به نحوی برنامه‌ریزی به عمل آید که پایه ششم ابتدایی از تاریخ ۵/۳/۹۷ لغایت ۱۳/۳/۹۷ نسبت به تدوین برنامه آزمون هماهنگ منطقه‌ای نوبت دوم اقدام گردد.

مهندس باقری تاکید نمود، دانش آموزان پایه ششم ابتدایی می‌بایست با حضور در کلاس ها، از آموزش‌های لازم اعم از برنامه‌های درسی و تعمیق آموخته‌ها، تکرار و تمرین، رفع اشکال و. استفاده نمایند و در روز‌های آزمون از ساعت ۱۰ الی ۱۲ در آزمون دروس (ترجیحا در فضای کلاس) شرکت نموده و در این ایام دانش‌آموزان تعطیلی ساعتی نخواهند داشت.

وی تصریح کرد: با عنایت به تعطیلات پیش آمده، مقتضی است مدیران مدارس در راستای اختیارات و شرح وظایف شورای مدرسه مندرج در بند (ب ماده ۱۰ و ماده ۹۶) آیین نامه اجرایی مدارس، نسبت به تشکیل شورای مدرسه اقدام نموده و در فرصت مناسب برای جبران کمبود ساعت‌های آموزشی به علت تعطیلی‌های مذکور تصمیم گیری و اقدام لازم را انجام دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران نسبت به جبران کسری ساعات آموزشی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه شرایط مدارس ابتدایی و همچنین پایه‌های تحصیلی این دوره متفاوت میباشد، بنابراین فعالیت‌هایی از قبیل: افزودن ساعات آموزشی مدرسه با تشکیل کلاس‌ها قبل از شروع و بعد از پایان ساعت رسمی آموزشی مدرسه، تشکیل کلاس‌ها در روز‌های پنجشنبه در صورت فراهم بودن شرایط لازم به ویژه برای مدارس دو شیفت، استفاده از فرصت‌های یادگیری بیشتر برای دانش آموزان از قبیل؛ یادگیری شامل آموزش معکوس، ارائه پروژه‌های آموزشی و علمی؛ آموزش‌های جبرانی و تقویتی در سایت و فضای مجازی مدارس و مناطق پیشنهاد می‌گردد.

مهندس باقری یادآور شد: در برنامه‌ها و فعالیت‌های جبرانی کسری ساعت آموزشی که به تصویب شورای مدرسه می‌رسد؛ دریافت رضایت از اولیا برای حضور دانش آموزان در خارج از ساعات درسی مدرسه و در روز‌های پنج‌شنبه مطابق با ماده ۱۰ (بند ب-۱۸) آیین‌نامه اجرایی و ماده ۶ مصوبه ۵۸۳ شورای عالی آموزش و پرورش و هماهنگی در خصوص سرویس ایاب و ذهاب الزامی است. همچنین شورای مدرسه می‌توانند به منظور اجرای مطلوب پیشنهاد‌های مطرح شده، از راهکار‌های تشویقی استفاده کنند.

شایان ذکر است، اخذ هرگونه وجهی از اولیای دانش آموزان بابت برگزاری فعالیت‌ها و کلاس‌ها ممنوع است.