به گزارش افکارنیوز،

در پایان سال 96 این آیین‌نامه تدوین شده بود اما به دلیل تعطیلات ارسال نشد و فکر می‌کنم امروز به دست شورا برسد.

 در سال‌های گذشته برخی‌ها که واقعا خبرنگار بودند و کار خبری انجام می‌دادند و مستحق دریافت آرم طرح ترافیک بودند ولی طرح ترافیک دریافت نمی‌کردند، اما افراد مختلف به نام خبرنگار طرح ترافیک دریافت می‌کردند چرا که ضوابط مشخصی نبود و براساس یک رویه این کار انجام می‌شد که اشکالاتی بر آن وارد بود.

 شورای شهر در مصوبه خود تخفیفی به خبرنگاران در دریافت طرح ترافیک داده است بر این اساس که قرار شد برای توزیع آرم آیین‌نامه‌ای تدوین شود که این آیین‌نامه در فرآیندی با حضور نماینده وزارت ارشاد، نماینده مرکز ارتباطات شهرداری و نمایندگانی از تشکل‌های صنفی خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری تدوین شد.

در سال‌های گذشته به تمامی دارندگان کارت خبرنگاری آرم تعلق می‌گرفت، گفت:  امسال ضوابط دیگری برای این کار در نظر گرفته شده است.

ابتدا باید خبرنگاران معرفی‌نامه‌ای از محل کار خود اخذ کنند و همچنین مدرکی دال بر اشتغال مستمر ارائه کنند.

 معرفی‌نامه باید از طرف موسسه خبری یا از تشکل‌های صنفی خبرنگاران باشد. همچنین درخصوص مدارک دال بر اشتغال مستمر باید بیمه تامین اجتماعی افراد خبرنگار ارسال شده باشد و یا بیمه خبرنگاری وزارت ارشاد را داشته باشد و اگر بیمه آنها خبرنگاری نباشد باید 10 آثار سه ماه پایانی سال 96 را ارسال کنند.

 افراد باید مدارک خود را به دفاتر خدمات الکترونیک تحویل دهند.

تلاش می کنیم کسانی که خبرنگار باشند و مدارک مورد نیاز را ارائه دهند، حتی الامکان طرح ترافیک دریافت کنند.

 افرادی که خبرنگار بودنشان تایید شود آرم دریافت می‌کنند البته شورا برای توزیع آرم سقف محدودی برای شهرداری در نظر گرفته است.

 3 درصد آرم طرح ترافیک به افراد خاص تعلق گرفته که خبرنگاران هم در این قسمت دیده شده‌اند و تلاش می‌کنیم بیشترین رقم این 3 درصد را به خبرنگاران دهیم.